Царство Небеснеє, вічний покій і вічна пам’ять – аби не повторилось.

by hostwx

DSC04707змЩорічно у третю неділю травня згідно Указу Президента України від 21-го травня 2007 року ми вшановуємо пам’ять жертв політичних репресій. Цього року цей день випав на 15 травня.

У п’ятницю, 13 травня, на площі біля пам’ятника жертвам голодомору та політичних репресій, що в Бородянці, зібралися представники громадськості, окремих державних установ та організацій, партій та об’єднань, районної і селищної влади.

DSC04722зм

Поминальну панахиду по невинно закатованих відправив настоятель Української Православної Церкви Різдва Пресвятої Богородиці Київського патріархату Дмитро Кошка та прихожани. Отець Кошка нагадав присутнім, що 2 червня 1937 року було прийнято постанову Політбюро ЦК ВКП (б) 51/94 «Про антирадянські елементи», що поклала початок масовим репресіям у колишньому Радянському Союзі. Вже до середини листопада 1938 року без суду було винесені 681692 смертних вироки, які виконувалися негайно. Більше 1,7 млн. людей було відправлено в табори. Згідно розсекречених архівів і документів СБУ в Україні з 1935 по 1951 рік жертвами розкуркулення стали понад 2 млн. 800 тис. громадян. Близько 16,5 тис. чоловік було розстріляно у 1937-му, протягом 1936 – 1939 р.р. – сотні тисяч арештованих українців. Більшість жертв терору навіть не знали, за що були покарані. Причиною арешту могло бути звичайне слово – сказане не в тому місці і не в той час, жарт чи просто сміх з того жарту. Одних арештували і розстрілювали, інші – мовчали, боялися, щоб з ними такого не сталося. Не доведи, Господи, жити нам у такому страсі!

Жертвами політичних репресій стали і сотні жителів Бородянщини. Вічне їм царство і покій. А нам – пам’ять, аби не повторилося.

Квіти до пам’ятника, що на Свято-Михайлівській площі, поклали голова райдержадміністрації О.Г.Янковий, голова районної ради Г.М.Єрко, селищний голова Бородянки О.В.Сахарук, представники громадськості.

Тетяна ПАТЛАЙ    

Читати також