БІБЛІОТЕКИ ГРОМАДИ

by hostwx

Бородянська центральна бібліотека

Першу бібліотеку в Бородянці створено у 1923 році зусиллями вчителів, які зібрали  для цього 200 книг зі власних колекцій.  У 1934 році вона стає Бородянською районною бібліотекою. З 1948 по 1971 роки бібліотекою завідувала Ситник Надія Яківна. У 1978 році всі бібліотеки Бородянщини об’єднано в Бородянську централізовану бібліотечну систему (ЦБС).  Першим директором ЦБС стала Дюденко Зоя Василівна, вона ж очолила й центральну районну бібліотеку. Зі 1993 по 2016 рік директором ЦРБ працювала Некрутенко Ганна Григорівна, а з 2016 року і по сьогодні – Вашуленко Валентина Петрівна.  Натепер книжковий фонд нараховує 18 669 примірників. 

З 1 січня 2021 року Центральна районна бібліотека стала Бородянською центральною бібліотекою Бородянської селищної об’єднаної територіальної громади. В її структурі є відділ обслуговування дорослих користувачів, сектор комплектування, формування та збереження книжкового фонду, методичний сектор. Бібліотека є головною для 18 бібліотек-філій, які ввійшли до Бородянської ОТГ.

Центральна бібліотека є інформаційним центром, завдяки традиційним та інноваційним формам роботи активно популяризує  літературу на різноманітних заходах: творчих зустрічах, презентаціях книг, патріотичних та літературних годинах. Бібліотека реалізує культурно-мистецький проєкт «Знайомі незнайомці: відкриваємо разом», метою якого є ознайомлення з діяльністю творчих і неординарних особистостей Бородянщини. Частиною цього проєкту є представлення виробів майстрів декоративно-ужиткового мистецтва «Творчість наших земляків». На базі бібліотеки також проводяться індивідуальні консультації та групові заняття з цифрової грамотності населення.

Дитяча бібліотека

Бородянську дитячу бібліотеку створено 30 березня 1950 року. Першою завідувачкою була Замітайло Катерина Іванівна, з 1967 по 1970 рік  –  Тамара Йосипівна Мельниченко, член Спілки письменників України, автор книг для дітей та юнацтва. З 1978 року заклад стає районною дитячою бібліотекою. У 80-х роках при бібліотеці створено ляльковий театр «Лялька-книга». До невимушеного спілкування спонукали юних читачів заняття в гуртках «Чомучки» та «Червоні вітрила», екскурсії, літературні ігри, презентації книг, творчі зустрічі з письменниками.  

З січня 2021 року заклад стає Дитячою бібліотекою Бородянської ОТГ. Він знаходиться в приміщенні Палацу культури ім. Тараса Шевченка. В бібліотеці функціонують абонемент дошкільників та учнів 1-4 класів, абонемент 5-9 класів та читальний зал. Книжковий фонд нараховує 9 909 примірників книг і періодичних видань. До послуг юних користувачів – 7 комп’ютерів із доступом до мережі Інтернет та заняття в гуртку творчого розвитку «Креативне рукоділля». 

Дмитрівська сільська бібліотека

У 1954 році в приміщенні Дмитрівської сільської ради було виділено кімнату площею 12 кв. м. для розміщення в ній сільської бібліотеки. Колгоспні майстри зробили стелажі, а 500 книг передали в порядку шефської допомоги працівники Київського миловарного заводу. З 1971 року бібліотека разом з ФАПом працює в новозбудованій будівлі. На 14 стелажах, які подарували  шефи з «Буддормашу» (м. Київ), розмістився книжковий фонд, який зараз нараховує 3 759 примірників. Біля 50-ти років незмінною завідуючою бібліотеки була Слободян Валентина Дмитрівна. З 2021 року бібліотечне обслуговування мешканців села здійснює Вінцик Неля Миколаївна,  вона ж є керівником місцевого клубу. 

Дружнянська сільська бібліотека

Бібліотеку засновано в 1949 році. Початковий фонд нараховував 169 примірників. Нині бібліотека розміщується в адміністративній будівлі села. Завідувачка бібліотеки – Мушинська Ганна Михайлівна. Книжковий фонд бібліотеки складає 5 922 примірники. При бібліотеці діють любительські об’єднання «Доброліття» для дорослих і «Казкарик» для дітей, є доступ до мережі Інтернет.

Загальцівська сільська бібліотека

Загальцівську бібліотеку (тоді хату-читальню) створено у 1925 році за рішенням загальносільських зборів. Її фонд нараховував 400 книг, подарованих  мешканцями села. Офіційний статус бібліотеки заклад отримав у 1948 році.  У 1966 році  в Загальцях побудовано Будинок культури, де для бібліотеки було виділено дві кімнати. Книжковий фонд нараховує 7 187 примірників. Тривалий час очолювала бібліотеку Лещенко Галина Володимирівна. З березня 2021 року завідуючою бібліотеки працює Буряк-Курята Інна Михайлівна.  

Качалівська сільська бібліотека

Засновано Качалівську бібліотеку в 1948 році. Початковий фонд становив 191 книгу. У 1985 році бібліотека запрацювала у новозбудованому Будинку культури. В цей період завідувачкою бібліотеки була Лещенко Катерина Василівна. З 1999 року бібліотека разом з ФАПом розміщується в окремій будівлі. Книжковий фонд бібліотеки – 7 003 примірники.  З 2021 року  бібліотечне обслуговування здійснює Костюк Людмила Василівна, вона ж є керівником Будинку культури.  

Майданівська сільська бібліотека

Майданівську бібліотеку засновано у 1949 році. Початковий фонд нараховував 248 примірників. Нині розміщується в адміністративній будівлі села. Книжковий фонд бібліотеки – 4 698 примірників. При бібліотеці для дітей діє любительське об’єднання природничої тематики «Джмелик». Завідувачка бібліотеки – Карпенко Наталія Броніславівна. 

Мирчанська сільська бібліотека

Мирчанська бібліотека відкрилась у 30-х роках в новозбудованому клубі. У 1946 році книгозбірню розмістили в приміщенні  склозаводу, тож у закладі переважала література виробничого характеру, якою користувалися працівники заводу. Згодом бібліотеку було переміщено до клубу, її фонди поповнилася художньою літературою, закупленою за кошти заводського комітету. Книжковий фонд нараховує 4630 примірників. Більше 50-ти років завідувачкою бібліотеки була Тимощенко Віолетта Сергіївна – справжній ентузіаст своєї справи, невтомний організатор свят у Мирчі, патріотичного і краєзнавчого спрямування. Вона створила два любительських об’єднання: «Срібний дзвіночок» – для дітей та  «Вечірня мелодія» – для дорослих. З 2018 року бібліотеку очолює Верещинська Людмила Миколаївна.  

Небратська сільська бібліотека

Засновано Небратську бібліотеку в 1948 році. Вона розміщувалася в сільському клубі.  Книжковий фонд нараховував 1 000 примірників.  У 1960 році бібліотеку переміщено в будівлю сільської ради, а з березня 2021 року – до адміністративного приміщення. Книжковий фонд бібліотеки – 4 457 примірників. Бібліотечне обслуговування населення  здійснює Єрмоленко Наталія Миколаївна, вона ж є керівником клубу. 

Новобудська сільська бібліотека

Першою ініціаторкою відкриття хати-читальні у Новій Буді в 30-х роках була Лазебна Степанида, пізніше хата-читальня розміщувалася в будинку  Лазебної Марії. Лише у 1948 році створено Новобудську бібліотеку, яка займала  одну невелику кімнату в приміщенні клубу. Початковий фонд становив 138 примірників. З 1986 року бібліотека  разом з ФАПом розміщується в окремій адміністративній будівлі. Завідувачка бібліотеки – Недогибченко Галина Іванівна. Книжковий фонд бібліотеки – 4 911 примірників. При бібліотеці діє любительське об’єднання «Черемшина». 

Новогребельська сільська бібліотека

Сільську бібліотеку створено у 1934 році. Книжковий фонд становив 173 книги, які подарували київські шефи. Першим завідуючим був Тищенко Платон Харитонович. У 1947 році бібліотека відновила свою роботу після закриття під  час Другої світової війни. Біля 50-ти років завідувала бібліотекою Ващенко Марія Петрівна. З 1965 року бібліотеку розміщено у Будинку культури.  Книжковий фонд нараховує 3 654 примірники. З 2021 року бібліотечне обслуговування здійснює Гончар  Людмила Андріївна, вона ж є керівником Будинку культури.

Новозаліська сільська бібліотека

У  новозбудованому селі для переселенців із Чорнобильської зони  бібліотека відкрилась влітку 1987 року. Книгозбірня  розміщувалася в житловому будинку і мала книжковий фонд 1 802 примірники.  У 1990 році бібліотеку переміщено до адміністративної будівлі.  Книжковий фонд нараховує 3 236 примірників.   При бібліотеці діє любительське об’єднання «Заліські посиденьки». Більше тридцяти років завідувачкою бібліотеки була Гапоненко Тетяна Василівна. З 2021 року бібліотеку об’єднано з Небратською бібліотекою в рамках Новозаліського старостинського округу.

Новокорогодська сільська бібліотека

Новокорогодська бібліотека відкрила свої двері для читачів у 1987 році. Певний час книгозбірня розміщувалась у житлових будинках, у приміщенні дитячого садка, аж поки з 1997 року і понині розміщується в одній будівлі з ФАПом. Першою завідуючою бібліотеки була Присяжна Лідія Василівна, а з 1997 року Пунда Тетяна Василівна. У зв’язку з тим, що бібліотека в селі – це єдиний заклад культури, в 2003 році на її базі створено молодіжно-громадський центр, пріоритетним у діяльності якого є краєзнавчий напрям.  

Озерщинська сільська бібліотека

У 60-80-х роках бібліотека була в будівлі на території місцевого колгоспу. У 1984 році у приміщенні колишньої школи було розміщено клуб, бібліотеку та ФАП. Книжковий фонд нараховує 1 795 примірників. З 2021 року бібліотечне обслуговування мешканців села здійснює Комар Юлія Вікторівна, вона ж є керівником місцевого клубу. 

Пилиповицька сільська бібліотека

Пилиповицьку сільську бібліотеку засновано у 1948 році. Натепер її розміщено в приміщенні Будинку культури. Книжковий фонд нараховує 5 922 примірники. Завідувачка закладу – Корчак Наталія Анатоліївна. До послуг відвідувачів – два комп’ютери з доступом до мережі Інтернет.

Шибенська сільська бібліотека

У 30-х роках у с. Шибене при школі було створено хату-читальню. Книг у ній нараховувалося 200 примірників. Хата-читальня відігравала значну роль в ліквідації неписьменності селян. Під час Другої світової війни зібрання книг було знищено і лише у 1948 році в сільському клубі відкривається бібліотека. Натепер книжковий фонд – 3 468 примірників. Завідувачка бібліотеки – Ванюк Катерина Сергіївна.  

[tribulant_slideshow gallery_id=”10″]