Ми – пам’ять всіх загиблих на війні…

by hostwx

 P1070303Ці проникливі поетичні рядки стали лейтмотивом урочистих заходів, що відбулися минулого понеділка в Бородянці, з нагоди Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги.

А відбулися вони, як завжди, біля монумента матері-Вітчизни. Віддати данину шани світлій пам’яті тих, хто не повернувся із фронтів Другої світової війни додому, воював із ненависним ворогом у підпіллі, брав участь у партизанському русі і загинув смертю хоробрих, прийшли перші керівники району, селища, представники громадських організацій, політичних сил, установ, підприємств, мешканці села, учні. Ось лише деякі цифри сумної статистики, більше трьох тисяч мобілізованих лав до Червоної Армії не повернулися живими із вогненних доріг Другої світової, близько 800 солдат і офіцерів загинули, визволяючи Бородянщину від фашисткьих загарбників… Вічна їм пам’ять!

Саме на величезних людських втратах, які понесла Україна, наш район у роки Другої світової війни, вів мову у своєму виступі-вітанні голова РДА Олександр Янковий, наголосивши на тому, що і сьогодні на сході Україна виборює свою територіальну цілісність завдяки мужнім своїм синам і донькам. «Я молю у Бога одного: аби вони якомога скоріше повернулися із перемогою додому», – сказав Олександр Григорович і побажав ветеранам Другої світової ще довго залишатися у строю.

Зі словами вдячності до ветеранів війни звернувся голова районної ради Георгій Єрко, принагідно зауваживши, що вони і нині надихають сьогоднішнє покоління на нові бойові і трудові звитяги. І висловив від свого імені побажання усіх присутніх: аби слово «війна» звучало в минулому часі…P1070243

Про великі людські, матеріальні втрати, якими обернулася війна для бородянців, нагадав учасникам мітингу селищний голова Олександр Сахарук. Він подякував солдатам Перемоги за їх немеркнучий подвиг, за можливість жити і працювати під мирним небом незалежної України.

Ветеранів Другої світової, усіх присутніх на мітингу вітали також військовий комісар району Сергій Бугаєнко та голова ради ветеранів селища Геннадій Андреєв.

Учасникам тих незабутніх подій: Г.Ф.Гуцолу, О.О.Фещенку, К.Г.Юрченко, П.В.Праскову, В.В.Касьяненку були вручені Почесні відзнаки РДА, районної та селищної ради. Такі ж нагороди отримали В.М.Костенко, В.Ф.Івашковський, А.К.Свірський, Г.М.Андреєв, В.Г.Миловичко за активну підтримку і сприяння ветеранському руху в районі.

Серед нагороджених того дня – 25 учасників АТО. Їх імена звучали із уст районного військового комісара під нестихаючі оплески учасників мітингу.

Присутні на урочистостях поклали квіти та гірлянду Слави до підніжжя монумента матері-Вітчизни, хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих у роки Другої світової війни.

Благочинний Бородянського благочиння о. Віктор відправив панахиду за загиблими.

Незабутнім подіям 1941-1945 р.р. був присвячений концерт, підготовлений місцевими аматорами сцени. А працівники КЗ БРР «Об’єднання шкільного харчування» пригощали усіх бажаючих смачною солдатською кашею.

Марія КОМАР   

Читати також