Підвищення пенсійних виплат

by hostwx

23Відповідно  до  Закону  України «Про державний бюджет на 2016 рік» з 1 травня2016 року збільшено розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1074 грн. до 1130 грн., тому з 1 травня поточного року проведено перерахунки  мінімальних  пенсій, доплат, підвищень та надбавок, що залежать від зазначеного прожиткового мінімуму.

Насамперед, виходячи із нового розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність,  – 1130.00 грн., перераховано мінімальний розмір пенсій, призначений відповідно до статті28 Закону України «Про  загальнообов’язкове державне  пенсійне  страхування», якою передбачено, що  мінімальний  розмір  пенсії  за  віком,  яка призначена до 01.10.2011 року, за наявності у чоловіків25, а у жінок – 20 років страхового стажу, а пенсії за віком, яка призначена або перерахована з урахуванням стажу та заробітку після 01.10.2011 року – за наявності у чоловіків35, а у жінок – 30 років страхового стажу, встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

За  кожний  рік  понаднормативного стажу розмір пенсії збільшується  на1 відсоток  від  розміру пенсії, яка обчислена відповідно до статті27, але не більше1 відсотка від прожиткового мінімуму. Якщо розмір пенсії відповідно до статті 27 перевищує прожитковий мінімум,  перераховано лише доплату за  понаднормативний  стаж.  Якщо до перерахунку за кожний рік понаднормативного  стажу  пенсія збільшувалася на10,74 грн., то  з 1 травня – на11,30 грн. (1 відсоток від прожиткового мінімуму).

Згідно  частини3 ст.42  Закону працюючим  пенсіонерам  перерахунок пенсії у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму не проводиться.

Також перераховано пенсії за особливі заслуги відповідно до Закону України«Про пенсії за особливі заслуги перед Україною», підвищення, передбачені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та Законом України«Про жертви нацистських переслідувань», мінімальний розмір пенсії по втраті годувальника членам сімей військовослужбовців, мінімальні розміри пенсій по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС, державної соціальної допомоги на догляд інвалідам війни з числа військовослужбовців та інших  інвалідів  війни,  щомісячної державної адресної допомоги інвалідам війни та учасникам бойових дій та інші виплати.

Не проводився перерахунок підвищення дітям війни відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни», додаткової пенсії за  шкоду,  заподіяну  здоров’ю  та компенсаційної виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок  Чорнобильської  катастрофи» (статті 50,51,52 Закону).

За матеріалами управління Пенсійного фонду України в Бородянському районі

Читати також