Про фінанси, борги і весняні клопоти аграрників

by hostwx

26Із втішної інформації про виконання запланованих показників по отриманню власних доходів у першому кварталі 2016 року розпочала свій виступ на черговому засіданні колегії райдержадміністрації  начальник  управління  фінансів РДА Наталія Остапченко, що, в свою чергу, дає підстави вести мову про успішне виконання районного бюджету за вище зазначений період в цілому. Після того, як доповідач детально прозвітувала по всіх статтях доходної і видаткової частин основного фінансового документа району, було запропоновано членам колегії погодити звіт про виконання районного бюджету за І квартал поточного року по доходах у сумі 68955543 грн., а по видатках – у сумі 68948070 грн. Таким чином, перевищення доходів над видатками складає 7473 грн. 

Однак це не означає, що як в цілому у районі, так і на місцях усі проблеми вирішені, зауважив голова РДА Олександр Янковий, аналізуючи виконання  Програми  соціально-економічного  і культурного розвитку району за І квартал поточного року. Так, до прикладу, попри те, що окремі підприємства збільшили обсяги виробництва, а це: ТОВ«Ресурс-Ойл-А», «Укрпродмашбуд», «Ар-тель», «Пісківський завод скловиробів», інші, а саме: ТОВ«Яблуко», «Алюпол», «Альфапрес інтер», «Кардинал» стали менше випускати продукції у зв’язку із відсутністю ринків збуту, високою собівартістю  сировини,  здорожчанням  електро-енергії і т. п.

У районі нараховується1452 суб’єкти господарювання, але знову ж, не всі вони позбулися такого негативного явища, як зарплата«в конвертах».

Для комунальників, в тім числі для теплопо-стачальницьких  організацій,  першочерговим завданням має стати запровадження енергозберігаючих технологій, перехід на альтернативні види палива, погашення боргів за спожитий газ,  який становить за минулий опалювальний сезон 6178957 грн. Не можна не брати до уваги й борги споживачів, які суттєво перевищують вище озвучений показник. Так, борг населення складає 9779,5 тис. грн., заборгованість бюджетних установ та організацій перед тепло постачальниками – 6817,5 тис. грн.

Під час обговорення даного питання було акцентовано увагу присутніх на засіданні колегії ватажків  територіальних  громад  на  створенні сприятливого інвестиційного клімату для потенційних інвесторів, розвитку малого і середнього бізнесу, залучення їх представників до розв’язання нагальних питань життєдіяльності громад: того ж пільгового перевезення людей, забезпечення  їх  медпрепаратами,  харчування  дітей, приведення підвідомчих їм території у належний санітарний стан.

На засіданні колегії розглянуто питання роботи сільгосппідприємств району на старті року. За словами доповідача в. о. начальника управління АПР райдержадміністрації Тамари Фурт, валове виробництво зерна в сільгосппідприємствах планується більше16 тис. т як за рахунок збільшення посівних площ, так і підвищення врожайності зернових культур. У господарствах вже посіяно ярини більш як на50% площ.

Цьогоріч, як і в попередні роки, на полях реформованих господарств з’явиться гречка, кукурудза на зерно, соя, олійний льон, соняшник, картопля. Сільгоспвиробники забезпечені повністю насінням, чого не можна сказати про палив-но-мастильні матеріали, засоби захисту рослин.

У цілому ж ситуація в галузі АПК залишається напруженою.

Через відсутність державної підтримки продовжує скорочуватися поголів’я ВРХ(цього року його стало менше ще на127 голів, в тому числі на 85 корів). Поголів’я свиней теж зменшилося на 618 голів.

Молока у першому кварталі вироблено на 87 тонн менше проти відповідного показника минулого року.

Невже чуже, «заморське», молоко смачніше за наше, вітчизняне?

Марія КОМАР

Читати також