Відбувся тривалий візит Віцепрезидентки Бундестаґу Катрін Даґмар Ґерінґ-Екардт до Бородянської територіальної громади

by hostwx

2 лютого відбувся тривалий візит Віцепрезидентки Бундестаґу Катрін Даґмар Ґерінґ-Екардт до Бородянської територіальної громади. У Бородянці високу гостю зустрічали заступниця голови Верховної Ради України ІХ скликання Олена Кондратюк, голова Бучанської районної (військової) адміністрації Данило Мавлянов та в.о. селищного голови Георгій Єрко. Делегація оглянула багатоповерхові будинки селища, знищені навесні 2022 року бомбардуваннями російською авіацією на початку повномасштабного вторгнення рф в Україну, та обговорила сучасну ситуацію на Київщині і, зокрема, на Бородянщині. Георгій Єрко відповів на чисельні запитання про часи окупації, про складну ситуацію зі зайнятістю населення, про відновлення критичної інфраструктури та надання послуг населенню в умовах щоденного відключення постачання електроенергії.

Звертаючись до присутніх та представників преси, Катрін Даґмар Ґерінґ-Екардт підкреслила, що побачене нею – це рани війни, які ще відкриті, бо війна ще триває. Тому спільним завданням є підтримка України, аби всі її жителі змогли повернутися до своїх домівок. На її думку, важливо відвідувати не великі міста, а саме такі провінційні містечка, де людям важке переживати часи війни, вистояти в цій боротьбі, відновлювати свої громади за надскладних умов. Віцепрезидентка зазначила, що «Україну буде відбудовано і ми будемо захищати цю країну та цих людей, ми не залишимо цю країну саму, бо ця країна належить до європейської сім’ї і ця країна захищає безпеку не тільки себе, а й усієї Європи, а значить моєї країни також». Значну увагу також у виступі вона приділила турботі про освітні можливості та умови проживання дітей у часи війни, проєктам щодо автономного виробництва електроенергії (вітрові, сонячні електростанції) на місцях.

Наприкінці візиту делегація відвідала в Бородянці компанію “ECO BASKET”, що виробляє різні види упаковки та тари з екологічно чистого букового шпону. Своєрідну екскурсію почесним гостям провів Анатолій Іваненко, один із керівників підприємства, яке після деокупації знову працює, незважаючи на знищення їхнього колишнього приміщення та станків пожежею від обстрілів технікою військ рф.

 

Читати також