Звіт про роботу головного спеціаліста з питань цивільного захисту та надзвичайних ситуацій Бородянської селищної ради за 2022 рік

by hostwx

Робота головного спеціаліста з питань цивільного захисту та надзвичайних ситуацій відповідно до Кодексу Цивільного захисту була постійно спрямована на формування безпечного життєвого середовища, побудову ефективної системи цивільного захисту, розробкою заходів,  пов’язаних із захистом населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій, реагуванням на них та створення належних умов життєзабезпечення. Протягом 2022 року відбулось 21 засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Бородянської селищної ради, на яких, серед іншого, розглядались питання проведення заходів щодо запобігання виникненням надзвичайних ситуацій, стан створення безпечних умов перебування у закладах освіти дітей, учнів і працівників з урахуванням збройної агресії російської федерації (забезпечення належного укриття зазначеної категорії населення у фонді захисних споруд цивільного захисту, у тому числі будівлях та спорудах придатних для укриття населення), схвалення переліку об’єктів, які потребують невідкладних робіт для ліквідації наслідків збройної агресії російської федерації, пов’язаних з пошкодженням будівель, розміщення будівельних відходів утворених внаслідок руйнування будинків, невідкладне вжиття заходів щодо забезпечення дотримання вимог законодавства у сфері цивільного захисту населення при функціонуванні Пунктів незламності та їх належного матеріально-технічного забезпечення. Підготовлено 11 розпоряджень, прийнято участь у 5 засіданнях Бучанської районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуація.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2013 року № 841 «Про затвердження Положення про порядок проведення евакуації у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру» в Бородянській селищній територіальній громаді відпрацьовані «Положення про  комісію з питань евакуації» та посадовий склад селищної комісії з питань евакуації. Розроблено «План евакуації населення, матеріальних і культурних цінностей у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій на території Бородянської селищної територіальної громади».

Для забезпечення узгоджених дій органів та сил цивільного захисту під час попередження виникнення надзвичайної ситуацій або ліквідації надзвичайної ситуацій розроблений План взаємодії органів управління та сил цивільного захисту ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту  у Бородянській ТГ.

Виконанні роботи з моніторингу розміщених на території громади вибухонебезпечних об’єктів: АЗС та АГЗС. За результатами моніторингу були внесені зміни до Паспорту ризику виникнення надзвичайних ситуацій.

З метою попередження виникнення надзвичайних ситуацій під час зимового періоду був розроблений План основних заходів Бородянської селищної громади щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені та паводків.

З метою організації і здійснення взаємоузгодженого комплексу організаційних та практичних дій (заходів) щодо аварійно рятувальних дій у випадку виникнення надзвичайної ситуацій проведено уточнення Плану реагування органів управління і сил ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту в Бородянській селищній громаді.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 року № 775 «Про затвердження Порядку створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій» головною спеціалісткою з питань ЦЗ та НС Альоною Корольовою розроблено Програму створення та використання місцевого матеріального резерву для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2022-2025 роки, Програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, забезпечення пожежної безпеки Бородянської селищної територіальної громади на 2023-2026 роки.

У фонді захисних споруд цивільного захисту знаходяться 8 протирадіаційних укриттів, але, в зв’язку з військовою агресією російської федерації, зруйновано 3 будівлі, в яких були розташовані захисні споруди цивільного захисту.

Спільно з представниками Бучанського РУ ГУ ДСНС України в Київській області проведено комплексну перевірку 5 протирадіаційних укриттів. За підсумками перевірки встановлено, що всі споруди цивільного захисту обмежено готові до використання, складені відповідні акти. Відповідно до розпоряджень голови Київської обласної державної адміністрації керівництвом Бородянської селищної ради та відповідною комісією проведено 22 обстеження захисних споруд цивільного захисту та найпростіших укриттів, зокрема, обстежено 15 найпростіших укриттів, які розташовані в закладах освіти Бородянської селищної ради.

Постійно здійснюється контроль за роботою сирени централізованого оповіщення, яка знаходиться в смт Бородянка. У випадку неспрацювання сирени здійснюється оперативне інформування оперативного чергового департаменту з питань цивільного захисту населення, оборони та взаємодії з правоохоронними органами Київської обласної військової адміністрації. Також укладено договір та закуплено на 4 локації обладнання для сучасної системи оповіщення.

На виконання розпорядження Київської обласної військової адміністрації натепер у Бородянській тергромаді розгорнуто 12 Пунктів незламності, з них 1 пункт у Бородянському палаці культури імені Т.Шевченка дооблаштовується(резервний). 2 пункти працюють цілодобово: смт Бородянка, вул. Центральна, 236, палатка пожежної частини; смт Бородянка, вул. Паркова, 5 – Бородянський академічний ліцей. 10 пунктів працюють з 08:00 до17:00, а в разі блекауту – цілодобово:

с. Дружня, вул. Бондаревського, 3 – Дружнянський ЗДО «Струмочок»;

с. Загальці вул. Гідності, 2 – Загальцівський старостат;

с. Качали, вул. Коперативна, 113 – Качалівський старостат;

с. Майданівка, вул. Миру, 24 – Майданівський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу «Журавлик»;

с. Мирча, вул. Шевченка, 1 – Мирчанський старостат;

с. Нова Гребля, вул. Лісова, 1 – Новогребельська гімназія;

с. Нове Залісся, вул. Чорноморська, 2 – ОЗО Новозаліський ліцей;

с. Новий Корогод, вул. Харківська, 34 – Новокорогодська гімназія;

с. Пилиповичі, вул. Шевченка, 133 – Пилиповицька гімназія;

с. Шибене, вул. Кооперативна, 34а – Шибенська філія ОЗО «Новозаліський ліцей».

Читати також