За 2023 рік ДТЕК Київські регіональні електромережі підключив понад 500 нових об’єктів відновлювальної енергетики

by Redaktor
Підключена до мереж зелена генерація

За 11 місяців 2023 року ДТЕК Київські регіональні електромережі підключив до електромереж 539 об’єктів зеленої генерації – сонячних електростанцій. Загальна потужність підключених об’єктів 12,3 МВт. Автономні джерела відновлювальної енергії допомагають децентралізувати та підвищити ефективність енергетичної системи України в цілому та збільшують її стійкість під час проходження складної зими.

Після атак росії на енергосистему у 2022-2023 роках важливість невеликих автономних об’єктів відновлювальної енергії надзвичайно зросла. Якомога більша кількість сонячних та вітрових електростанції сприятимуть, щоб українська енергосистема була більш енергонезалежною та гнучкою. ДТЕК Київські регіональні електромережі допомагає створювати в Київській області умови для зростання кількості автономних джерел відновлювальної енергії – компанія підключає такі об’єкти до мережі. Кожен новий підключений об’єкт зеленої генерації – це внесок у проходження складної зими та трансформацію української енергетики в найближчому майбутньому.

«Попри війну і зосередження всіх зусиль компанії на відновленні зруйнованого ворогом, ми продовжуємо наші проєкти розвитку мереж, що дозволять підключати та використовувати об’єкти «зеленої» енергетики. Наше завдання – створити умови для підключення таких об’єктів та забезпечити надійне електропостачання, побудувати надійну, гнучку та ефективну інфраструктуру електромереж для населених пунктів в регіоні», – зазначив Віталій Шайда, генеральний директор ДТЕК Київські регіональні електромережі.

Загалом від початку діяльності в Київському регіоні компанія вже підключила до мереж 4277 об’єктів зеленої генерації загальною потужністю 340,8 МВт.

 

Довідково:

Згідно урядового плану трансформації української енергетики – до 2050 року потужність сонячних і вітрових електростанцій в Україні має значно збільшитись. Нарощення об’ємів зеленої генерації можливе завдяки тому, що тисячі українських бізнесів та домогосподарств встановлюють сонячні панелі та вітряки на власних об’єктах, а оператори системи розподілу під’єднують їх до мереж. Відповідно, мережі мають бути до цього готові в фізичному плані з урахуванням збільшення навантаження на них. Інфраструктура електромереж має забезпечувати інтеграцію джерел відновлювальної електроенергії, створити умови для розвитку просьюмерів*.

*Просьюмер від англ. Prosumer — producer and consumer (виробник і споживач).

Читати також