У Загальцях урочисто відкрито модульний дитячий садок

by hostwx
За підтримки підтримки Київської обласної військової адміністрації спільно з урядом Угорщини у селі Загальці Бородянської територіальної громади за сприяння Благодійного фонду «Угорська екуменічна служба допомоги-Україна» відкрили модульний дитячий садочок.
На відкриття закладу завітала делегація з Угорщини – заступник міністра закордонних справ і торгівлі Угорщини Левенте Мадяр та генеральний директор Угорської екуменічної служби Ласло Легел.
Гостей супроводжували голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина, народний депутат України Сергій Одарченко, т.в.о.голови Київської обласної військової адміністрації Дмитро Назаренко, заступники голови КОВА Жанна Осипенко та Микола Бойко, голова Бучанської районної державної (військової) адміністрації Данило Мавлянов, , в.о.голови Бородянської територіальної громади Георгій Єрко.
Зусиллями Угорської екуменічної служби допомоги модульний садочок повністю оснащений усім необхідним: меблі, ліжечка, іграшки, необхідне приладдя і засоби.
Новий тимчасовий дитячий заклад функціонуватиме на час відбудови зруйнованого російськими військами сільського дитячого садочка. Наразі готується проєктна документація для подальшого капітального ремонту основної будівлі садочка.
Дмитро Назаренко у вітальному слові подякував уряду Угорщини за всебічну підтримку.
У свою чергу заступник міністра закордонних справ і торгівлі Угорщини Левенте Мадяр висловив захоплення неймовірними темпами відбудови, яка ведеться в деокупованих населених пунктах Київщини. Крім того, за допомогою Угорщини планується відбудова школи у Загальцях, приміщення якої також зазнало руйнувань.
Ласло Легел, директор Угорської екуменічної служби допомоги, вже вчетверте за рік побував у Бородянський громаді, відтоді як уперше, рік тому, після деокупації побував у селі Загальці і побачив зруйновані навчальні заклади. Угорська екуменічна служба допомоги працює у напрямку підтримки громад, що постраждали від війни, їх повернення до нормальних умов життя, подальшого розвитку громад при співпраці і об’єднанні зусиль з державними адміністраціями.
Крім допомоги у відбудові дитячого садочка та школи, партнери з Угорщини збудують ще й дитячий ігровий майданчик.
Заступник міністра закордонних справ і торгівлі Угорщини Левенте Мадяр вручив завідувачці дитячого садочка символічний ключ від нового приміщення.
Малюки виступили перед присутніми з невеличким концертом, усі гуртом заспівали «Ой, у лузі червона калина». Вихователі дитячого закладу подякували усім, хто допомагав, за те, що повернулися до свого садочка.
З офіційної стор. Бучанської районної державної (військової) адміністрації у соцмережі Фейсбук
 

Читати також