ГУ ДПС у Київській області повідомляє

by hostwx

До Зведеного бюджету від платників Київщини з початку року надійшло 14,8 млрд. грн.

За повідомленням в.о. начальника ГУ ДПС у Київській області Юліани Козаченко, за чотири місяці поточного року платники пристоличного регіону спрямували до Зведеного бюджету 14,8 млрд грн податків, зборів та платежів. За наданою інформацією такий показник на 45% перевищує надходження у відповідному періоді минулого року. У грошовому еквіваленті такий приріст дорівнює 4,6 млрд грн додаткових для казни коштів. 

Зокрема, зазначено, що Державної скарбниці від платників Київської області надійшло 6,3 млрд грн з темпом приросту до аналогічного періоду 2022 року 51% або 2,2 млрд грн. Місцеві бюджети, у свою чергу, отримали 8,5 млрд грн, що на 40% або 2,4 млрд грн перевищує суму, що надійшла у січні-квітні минулого року. 

Надходження Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування наразі складають 5,6 млрд грн, що на 37% або 1,5 млрд грн більше за показник січня-квітня 2022 року. 

У січні-квітні на підтримку Збройних сил України платники Київщини спрямували до Держбюджету 423 мільйони гривень Військового збору

Про це повідомила в.о. начальника ГУ ДПС у Київській області Юліана Козаченко. Так, за наданою інформацією, цьогорічні надходження порівняно з відповідним періодом 2022 року зросли на 36% або 112 млн грн додаткових коштів.

Окремо зазначено, що за квітень 2023 року платники пристоличного регіону забезпечили на 56% більше, аніж торік в аналогічному періоді. У грошовому вираженні це дорівнює 110,3 млн грн.

Нагадуємо, військовий збір сплачується за ставкою 1,5% з отриманих доходів, які оподатковуються ПДФО: заробітна плата, іноземні доходи, суми винагород та інших виплат, нарахованих відповідно до умов цивільно-правового договору, пасивні доходи, у тому числі, роялті, дивіденди, страхові виплати тощо.

Подання заяви про включення до Реєстру волонтерів

Подання заяви про включення до Реєстру волонтерів в електронній формі в Електронному кабінеті можливо у режимі «Заява до Реєстру волонтерів» у ЕК «Для громадян» або у «Введення звітності» режиму «Додатково».

Для подання заяви потрібно:

пройти ідентифікацію,

увійти до особистого кабінету,

обрати режим «Заява до Реєстру волонтерів» у ЕК «Для громадян»

або

заповнити форму F1308302 у «Введення звітності» з режиму «Додатково»,

підписати та надіслати заяву до контролюючого органу.

Від платників Київщини надійшло 5,6 млрд. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від платників Київщини за січень – квітень 2023 року складають 5,6 млрд грн. Про це повідомила в.о. начальника ГУ ДПС у Київській області Юліана Козаченко. Зазначено, що темп приросту до відповідного періоду 2022 року складає 37% або 1,5 млрд грн додаткових коштів.

Співробітники Головного управління ДПС у Київській області провели обстеження території міста Біла Церква

Співробітники Головного управління ДПС у Київській області провели обстеження території міста Біла Церква, встановивши, що в кіоску на вул. Кожедуба реалізуються тютюнові вироби без марок акцизного податку та застосування реєстраторів розрахункових операцій.

На підставі ст. 75, п.п. 80.2.2 п. 80.2 ст. 80, ст. 81 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI, із змінами та доповненнями, співробітники відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС у Київській області провели відповідну фактичну перевірку. За її результатами встановлено факт здійснення реалізації підакцизних товарів без наявності ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами. У зв’язку з тим, що на місці були відсутні будь-які дозвільні документи, щодо державної реєстрації суб’єкта господарської діяльності та документи, що підтверджують особу продавця, викликано поліцейський патруль. Спільно з працівниками поліції було встановлено особу продавця та складено матеріали за ч.1 ст.156, та за ч.1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення №8073-Х від 07.12.1984р.

Згідно з наданими документами, перевіркою встановлено, що реалізацію тютюнових виробів не маркованих марками акцизного податку та без застосування РРО та одержання відповідної ліцензії проводить громадянин Р, не зареєстрований в органах державної влади як суб’єкт господарювання, про що складено відповідний акт.

Співробітниками національної поліції, згідно зі складеним описом, було вилучено з незаконного обігу тютюнові вироби без марок акцизного податку.

10 травня 2023 року є останнім днем подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що 10 травня 2023 року є останнім днем подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств за І квартал 2023 року – п.п.49.18,2 п.49.18 ст.49 та п.137.4 ст.137 Податкового кодексу України.

Кампанія декларування податку на прибуток за І квартал 2023 року триває з 01 квітня 2023 року по 10 травня 2023 року (включно).

Сплатити податкові зобов’язання з податку на прибуток потрібно не пізніше 22 травня 2023 року.

Інформуємо, що отримати інформацію стосовно банківських реквізитів для сплати податку на прибуток платники мають можливість в меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету. При зверненні до зазначеного меню відображається зведена інформація станом на момент звернення, що містить інформацію по кожному виду платежу, зокрема, бюджетний рахунок на поточну дату.

Платники податку на прибуток Київщини можуть дізнатись реквізити рахунків на субсайті ГУ ДПС у Київській області за посиланням https://kyivobl.tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv/.

Крім того, інформація про реквізити рахунків, відкритих в органах Казначейства в розрізі адміністративно-територіальних одиниць України, оприлюднена на офіційному вебпорталі ДПС в рубриці Головна/Рахунки для сплати платежів (https://tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv/), а також платники податку на прибуток (у т. ч. новостворені) для отримання банківських реквізитів з метою сплати податку на прибуток можуть звернутися до органу ДПС за основним місцем обліку.

Податкова знижка для внутрішньо переміщеної особи

Платник податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи, має право включити до податкової знижки фактично сплачені ним протягом звітного податкового року суми коштів, у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку).

При цьому податкова знижка надається виключно за умови, що він або члени його сім’ї першого ступеня споріднення:

– не мають у власності придатної для проживання житлової нерухомості, розташованої поза межами тимчасово окупованої території України;

– не отримують передбачених законодавством України бюджетних виплат для покриття витрат на проживання.

Згідно зі ст. 166 Податкового кодексу України, підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

Розмір знижки не може перевищувати (у розрахунку на календарний рік) 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року.

Для отримання податкової знижки на суму коштів, сплачених у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), платник податку – внутрішньо переміщена особа має подати до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку:

– податкову декларацію про майновий стан і доходи;

– копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;- копію договору оренди житла;

– копії платіжних та розрахункових документів, що підтверджують факт сплати (крім електронних розрахункових документів);

– заяву, в якій зазначені відомості щодо наявності умов, які дають право на отримання податкової знижки згідно з нормами законодавства.

Додатковими документами, які підтверджують наявність умов, що дають право на отримання податкової знижки може бути Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, інформація від структурних підрозділів з питань соціального захисту населення щодо адресної допомоги для покриття витрат на проживання, тощо.

Відповідно до ст. 4 Закону України від 20 жовтня 2014 року № 1706-VII «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» із змінами та доповненнями факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. При цьому, такі особи зобов’язані інформувати податкові органи про зміну даних, зокрема, щодо адреси реєстрації місця проживання відповідно паспортного документа та адреси фактичного місця проживання/перебування відповідно інформації, зазначеної в довідці, шляхом подання заяви про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків за формою № 5ДР.

Платник податків – внутрішньо переміщена особа подає Декларацію до контролюючого органу, до якого подано зазначені вище документи та в якому перебуває на обліку (п. 49.1 ст. 49 ПКУ).

Внутрішньо переміщені особи звільняються від сплати туристичного збору

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що перелік осіб, які не можуть бути платниками туристичного збору, визначений п.п.268.2.2.п.268.2 ст.268 Податкового кодексу України. Зокрема, відповідно до підпункту з)  п.п.268.2.2.п.268.2 ст.268 ПКУ, платниками збору не можуть бути особи, взяті на облік як внутрішньо переміщені особи відповідно до Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”, які тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 268.5.1 пункту 268.5 статті 268 ПКУ, а інформація про адресу таких місць зазначена в довідці про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи як адреса фактичного місця їх проживання/перебування.

З метою підтвердження звільнення від сплати туристичного збору, особа повинна надати податковому агенту копії відповідних документів, що підтверджують належність цієї особи до пільгової категорії, при цьому путівки або курсівки можуть бути в оригіналі.

Особи, які не надали відповідних документів, що засвідчують їх належність до пільгової категорії, є платниками туристичного збору.

Нагадуємо, що згідно з п.п. 268.6.1 п. 268.6 ст. 268 ПКУ, платники туристичного збору сплачують збір авансовим внеском перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентам, які справляють збір за ставками, у місцях справляння збору та з дотриманням інших вимог, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради.

За один і той самий період перебування платника збору на території однієї адміністративно-територіальної одиниці, на якій встановлено збір, повторне справляння збору, вже сплаченого таким платником збору, не допускається.

ФОП може бути платником ЄП, якщо надає нерухоме майно в оренду як ФО і такий вид діяльності не зазначено в реєстрі платників ЄП

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що  відповідно до частини першої ст. 320 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 року № 435-IV зі змінами та доповненнями визначено, що власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законом.

Звертаємо увагу, що згідно з   п.п. 291.5.3 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої груп фізичні особи – підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 400 кв. метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 900 кв. метрів.

Нормами чинного законодавства не передбачено обмежень щодо надання в оренду власного нерухомого майна фізичними особами, які зареєстровані суб’єктами господарювання.

Тобто, ФОП можуть надавати в оренду власне майно за умови, що здавання в оренду нерухомого майна такою фізичною особою не здійснюється в межах підприємницької діяльності платника єдиного податку (такий вид діяльності даного суб’єкта господарювання не зазначений в реєстрі платників ЄП).

Оподаткування доходу від надання нерухомості в оренду (суборенду, емфітевзис), житловий найм (піднайм) здійснюється відповідно до п. 170.1 ст. 170 ПКУ.

Як сплатити податки, не виходячи з дому

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що сплатити податки можна швидко та зручно – навіть не  виходячи з дому. 

Так, платник податків – фізична особа в особистому кабінеті Електронного кабінету платника може сплатити податок, скориставшись однією  із запропонованих платіжних систем. 

Для сплати податків через Електронний кабінет необхідно здійснити наступні кроки:

– увійти до приватної частини Електронного кабінету

– вибрати меню «Стан розрахунків з бюджетом»

– обрати податок (платіж), який необхідно сплатити

– сканувати QR-код, 

– підтвердити операцію 

або 

– обрати одну із платіжних систем, 

– вказати реквізити платіжної карти, 

– підтвердити операцію. 

Звертаємо увагу, що платіжне доручення заповнюється автоматично, на підставі облікових даних платника податків та відомостей щодо рахунків для зарахування платежів до бюджету.  

Презентаційні матеріали ДПС щодо сплати податків платником податків-фізичною особою в Електронному кабінеті можна переглянути за посиланням https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/673105.html .

Сплатити податки, задекларовані в поданій податковій декларації про майновий стан і доходи, необхідно до 01 серпня 2023 року

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що платники податку, які виконали свій обов’язок щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи за 2022 рік, задекларувавши в ній отримані у звітному році доходи, які не оподатковувались під час їх виплати, та суми самостійно обчислених податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та з військового збору, відповідно до п. 179.7 ст.179 ПКУ  зобов’язані самостійно до 01 серпня 2023 року сплатити суму податкових зобов’язань, зазначену в поданій  декларації.

10 травня 2023 року завершується граничний термін звітування з окремих податків та платежів

Головне управління ДПС у Київській області нагадує платникам податків, що в середу, 10 травня 2023 року завершується  граничний термін подання звітності та сплати таких податків, зборів,платежів:

Останій день подання:

– податкової декларації рентної плати з розрахунком за І квартал 2023 року:

рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів;

рентної плати за спеціальне використання води;

рентної плати за користування надрами без рентної плати за     

користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини.

– податкової декларації екологічного податку за І квартал 2023 року.

– податкової декларації збору за місця для паркування транспортних засобів за І квартал 2023 року.

– податкової декларації туристичного збору за І квартал 2023 року.

– податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи) за І квартал 2023 року.

– податкової декларації з податку на прибуток підприємств за I квартал 2023 року для платників податку, у яких базовий звітний (податковий) період дорівнює календарному кварталу.

– розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку, за I квартал 2023 року.

– податкової декларації з податку на прибуток підприємств за угодою про розподіл продукції за I квартал 2023 року.

– спрощеної податкової декларації з податку на додану вартість за І квартал 2023 року.

– податкової декларації платника єдиного податку для платників ІІІ групи за І квартал 2023 року.

Щодо обмеження розрахунків готівкою протягом одного дня

Головне управління ДПС у Київській області звертає увагу, що  Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року № 148 (далі – Положення № 148) регулюється, зокрема, обмеження розрахунків готівкою між фізичними особами та фізичними особами – підприємцями із суб’єктами господарювання. 

Положенням №148 також визначається Порядок ведення касових операцій у національній валюті України юридичними особами (крім банків) та їх відокремленими підрозділами незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, органами державної влади та органами місцевого самоврядування під час здійснення ними діяльності з виробництва, реалізації, придбання товарів чи іншої господарської діяльності (далі – установи), фізичними особами, які здійснюють підприємницьку діяльність (далі – ФОП), фізичними особами. 

Відповідно до п.6 розд.ІI Положення №148, суб’єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами: 

– між собою – у розмірі до 10000 (десяти тисяч) гривень включно;

– з фізичними особами – у розмірі до 50000 (п’ятдесяти тисяч) гривень включно.

Платежі понад установлені граничні суми проводяться через надавачів платіжних послуг шляхом переказу коштів із рахунку на рахунок або внесення коштів до кас надавачів платіжних послуг для подальшого їх переказу на рахунки. При цьому кількість СГ та ФО, з якими здійснюються готівкові розрахунки, протягом дня не обмежується. 

Обмеження, встановлене в п. 6 розд.II цього Положення, стосується також розрахунків під час оплати за товари, придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівки, одержаної за допомогою платіжного інструменту. 

Пунктом 7 розділу ІI Положення № 148 визначено, що ФО мають право здійснювати розрахунки готівкою:

– із СГ протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами – у розмірі до 50000 (п’ятдесят тисяч) гривень включно. 

Платежі на суму, що перевищує 50000 гривень, проводяться через надавачів платіжних послуг шляхом переказу коштів із рахунку на рахунок або внесення коштів до кас надавачів платіжних послуг для подальшого їх переказу на рахунки;

– між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню – у розмірі до 50000 (п’ятдесяти тисяч) гривень включно.

Платежі на суму, що перевищує 50000 гривень, здійснюються шляхом переказу коштів із рахунку на рахунок або внесення та/або переказу коштів на рахунки. 

Оскільки пункти 6 та 7 розділу ІІ Положення № 148 визначають обмеження лише для готівкових розрахунків, то СГ мають право здійснювати розрахунки у безготівковій формі за допомогою електронних платіжних засобів (POS-термінал, інтернет-еквайринг) протягом одного дня за одними або кількома платіжними документами з фізичними особами та фізичними – особами підприємцями без обмежень суми протягом одного дня. 

Податковий (звітний) період для податку на прибуток у сільськогосподарських товаровиробників

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що сільськогосподарським товаровиробником є юридична особа незалежно від організаційно-правової форми або фізична особа – підприємець, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції та/або розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у тому числі власно виробленої сировини на давальницьких умовах, та здійснює операції з її постачання.

Сільськогосподарською  продукцією (сільськогосподарськими товарами) є продукція/товари, що підпадають під визначення груп 1 – 24 УКТ ЗЕД, якщо при цьому такі товари (продукція) вирощуються, відгодовуються, виловлюються, збираються, виготовляються, виробляються, переробляються безпосередньо виробником цих товарів (продукції), а також продукти обробки та переробки цих товарів (продукції), якщо вони були придбані або вироблені на власних або орендованих потужностях (площах) для продажу, переробки або внутрішньогосподарського споживання.

Податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств відповідно до п.137.4 ст. 137 ПКУ, крім випадків, передбачених пунктом 137.5 цієї статті, є календарні  квартал, півріччя, три квартали, рік.

При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком. Податковий (звітний) період починається з першого календарного дня податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) періоду, крім: виробників сільськогосподарської продукції, які можуть обрати річний податковий (звітний) період, який починається з 01 липня минулого звітного року і закінчується 30 червня поточного звітного року.

Для цілей оподаткування податком на прибуток до підприємств, основною діяльністю яких є виробництво сільськогосподарської продукції, належать підприємства, дохід яких від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва за попередній податковий (звітний) рік перевищує 50 відсотків загальної суми доходу.

Якщо особа ставиться на облік контролюючим органом як платник податку протягом податкового (звітного) періоду, то перший податковий (звітний) період розпочинається з дати, на яку припадає початок такого обліку, і закінчується останнім календарним днем такого податкового (звітного) періоду.

Якщо платник податку ліквідується (у тому числі до закінчення першого податкового (звітного) періоду), останнім податковим (звітним) періодом вважається період, на який припадає дата ліквідації.

Річний податковий (звітний) період встановлюється, зокрема, для таких платників податку:

– платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році;

– виробників сільськогосподарської продукції;

– платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний період, не перевищує 40 млн, гривень. При цьому до річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи;

– ФОП, у тому числі таких, які обрали спрощену систему оподаткування, та фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, щодо виплачених нерезиденту доходів (прибутків) із джерелом їх походження з України, що оподатковуються в порядку, визначеному п.141.4 ст. 141 ПКУ;

– суб’єктів господарювання ЮО, які обрали спрощену систему оподаткування, щодо виплачених нерезиденту доходів (прибутків) із джерелом їх походження з України, що оподатковуються в порядку, визначеному п. 141.4 ст.141 ПКУ;

– суб’єктів господарювання ЮО, які обрали спрощену систему оподаткування, щодо отриманого скоригованого прибутку контрольованої іноземної компанії, що оподатковується в порядку, визначеному ст..39 2 ПКУ.

Якщо підприємство, основною діяльністю якого є виробництво сільськогосподарської продукції, обирає річний податковий (звітний) період з податку на прибуток, який починається з 01 липня минулого звітного року і закінчується 30 червня поточного звітного року, то такий платник податку подає Податкову декларацію за такий податковий (звітний) період протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Увага! Гранична дата подання Податкової декларації сільськогосподарським товаровиробником платником податку на прибуток за «особливий» річний звітний період з 01 липня 2022 року по 30 червня 2023 року – 29 серпня 2023 року, а граничний строк сплати суми податкового зобов’язання за такою Податковою декларацією – до 8 вересня 2023 року включно.

У рядку 10 заголовної частини форми Податкової декларації проставляється особлива відмітка про надання такої декларації виробником сільськогосподарської продукції. 

Якщо  виробник сільськогосподарської продукції не обирає «особливий» річний податковий (звітний) період з податку на прибуток, який починається з 01 липня минулого звітного року і закінчується 30 червня поточного звітного року, то такий платник подає Податкові декларації в загальному порядку у строки, визначені пунктом 49.18 ст. 49 ПКУ.

Залишаємось на зв’язку: 
Комунікаційна платформа: [email protected]
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області

Читати також