Відділ праці та соціального захисту населення інформує

by hostwx

ДО ВІДОМА КЕРІВНИКІВ ПІДПРИЄМСТВ, УСТАНОВ ТА ОРГАНІЗАЦІЙ, ФІЗИЧНИХ ОСІБ-ПІДПРИЄМЦІВ!

   Відбулись зміни в трудову законодавстві, а саме:

  1. КЗпП України та Закон України «Про відпустки» доповнили новим видом відпустки – відпусткою при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів, що оплачується за рахунок роботодавця. Таку відпустку тепер може отримати: чоловік, дружина якого народила дитину; батько дитини у разі, якщо він не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, але які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки; бабуся або дідусь, або інший повнолітній родич дитини, який фактично доглядає за дитиною, якщо мати (батько) дитини є одинокою матір’ю (батьком).
  2. Рівні права на відпустку по догляду за дитиною. Законом визначено відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку як рівне право кожного з батьків дитини (матері та батька). Відповідні зміни внесено в ст. 179, 181 КЗпП та ст. 18, 20 Закону про відпустки.
  3. Рівні права на відпустку на дітей. Законом також доповнено положення ст. 182-1 КЗпП та ст. 19 Закону про відпустки щодо права працівників обох статей, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, на додаткову відпустку.
  4. Скорочена тривалість робочого часу для чоловіків. Доповнено положення ст. 51 КЗпП щодо можливості встановлення скороченої тривалості робочого часу для чоловіків, які мають дітей віком до 14 років або дитину з інвалідністю, та батьків, що виховують дітей без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі).

ДОПОМОГА У ЗВ’ЯЗКУ З ВАГІТНІСТЮ ТА ПОЛОГАМИ

Право на державну допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами мають усі жінки (у тому числі неповнолітні), які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

  1. заява матері, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
  2. листок непрацездатності – видається жіночою консультацією, в якій вагітна стоїть на обліку;
  3. довідка з основного місця служби, навчання про те, що жінка служить, навчається;
  4. довідка з центру зайнятості про те, що жінка зареєстрована в центрі зайнятості як безробітна;
  5. довідка ліквідаційної комісії для жінок, звільнених з роботи у зв’язку з ліквідацією підприємства, установи, організації
  6. довідка з банку про відкриття рахунку для отримання соціальних виплат;
  7. довідка з органу соціального захисту населення про те, що допомога за місцем реєстрації не призначалася (якщо подається заява за місцем фактичного проживання);
  8. паспорт;
  9. картка платника податків;
  10. трудова книжка;
  11. рішення про усиновлення чи встановлення опіки для осіб, які усиновили чи взяли під опіку дитину

ДОПОМОГА ПРИ НАРОДЖЕННІ ДИТИНИ

 Допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини (опікуну), який постійно проживає разом з дитиною

Одноразова допомога, призначена опікуну, вважається власністю дитини.

  1. Заява одного з батьків;
  2. Паспорт та ідентифікаційний код заявника;
  3. Свідоцтво про народження дитини;
  4. Особовий рахунок відкритий у відповідній банківській установі для соціальних виплат;

У випадку подачі документів опікунами – рішення суду про встановлення опіки.

Звертаємо увагу, що у разі народження дитини за межами України, доведеться надати легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

Допомога при народженні дитини призначається за умови, якщо звернення за її призначенням надійшло не пізніше дванадцяти місяців з дня народження дитини.

    ОДНОРАЗОВА ДОПОМОГА «ПАКУНОК МАЛЮКА»

 Одноразова натуральна допомога “пакунок малюка” є безповоротною адресною соціальною допомогою сім’ям, в яких народилася живонароджена дитина, а в разі відсутності обох батьків – родичам, які у встановленому законом порядку забирають дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров’я, усиновлювачам, патронатним вихователям, прийомним батькам, батькам-вихователям, опікунам новонародженої дитини.

  1. Заява одного з батьків;
  2. Паспорт та ідентифікаційний код заявника;
  3. Свідоцтво про народження дитини;
  4. Довідка з пологового будинку про неотримання одноразової допомоги «пакунок малюка»
  5. копію посвідки на постійне проживання/посвідчення біженця/довідки про звернення за захистом в Україні/посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту(якщо звернулась така особа);
  6. копію рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу місцевої ради або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною);
  7. копію рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської ради про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя (для патронатного вихователя);
  8. копію рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської ради про влаштування дитини до дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім’ї.

Комплектування одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” здійснюється згідно з переліком дитячих товарів, затвердженим центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері соціального захисту.

 

Читати також