Оголошення до орендарів комунального майна

by hostwx

Шановні потенційні та чинні орендарі!

Нагадуємо вам, що змінено процедуру передачі в оренду комунального майна (продовження договорів оренди)

відповідно до Закону України «Про оренду державного та комунального майна» від 03.10.2019 року № 157-ІХ (надалі – Закон), який введено в дію з 01.02.2020 року, та Порядку передачі в оренду державного та комунального майна (надалі – Порядок), затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання оренди державного та комунального майна» № 483 від 3 червня 2020 р., яка набрала чинності 17.06.2020 року.

Закон передбачає, що всі операції, які стосуються оренди державного й комунального майна, підлягають реєстрації в електронній торговій системі Prozorro.Продажі (ЕТС). Як передбачено ч. 6 ст. 16 Закону, усі договори оренди, зміни і доповнення до них підлягають публікації в ЕТС.

Звертаємо вашу увагу на те, що заява на оренду (заява на продовження договору оренди) подається шляхом заповнення електронної форми через особистий кабінет в електронній торговій системі: https://auction.e-tender.ua. Тобто, щоб отримати можливість орендувати комунальне майно, вам необхідно зареєструватися на електронному майданчику.

Заяви в паперовій формі подавати не потрібно, оскільки процедуру передачі в оренду майна поза системою заборонено!

Чинним орендарям рекомендуємо детально ознайомитися із новим Законом та Порядком у частині продовження договору оренди (строки та вид подачі заяви). Згідно ч.3 статті 18 Закону, п.135 Порядку орендар, що має право продовжити договір оренди, звертається до орендодавця із заявою про продовження договору оренди не пізніше ніж за три місяці до закінчення строку дії договору оренди. Якщо орендар не подав заяву про продовження договору оренди у зазначений строк, то орендодавець не пізніше ніж за один місяць до закінчення строку дії договору оренди повідомляє орендаря про те, що договір оренди підлягає припиненню на підставі закінчення строку, на який його було укладено, у зв’язку з тим, що орендар не подав відповідну заяву у визначений Законом строк, та про необхідність звільнення орендованого приміщення і підписання акту приймання-передачі (повернення з оренди) орендованого майна.

Читати також