Засідання 26 сесії Бородянської селищної ради VII скликання
25 червня відбулось засідання чергової 26 сесії Бородянської селищної ради, на якому були присутні обласний депутат Сергій Федорченко, помічник народного депутата Ольги Василевської-Смаглюк Максим Петльований, в.о. старост сіл, керівники структурних підрозділів виконавчого органу БСР, представники громади.
Розпочинаючи сесію, селищний голова Олександр Сахарук запропонував доповнення до порядку денного та зачитав декілька листів-звернень. Зокрема, у листі народного депутата мова йшла про затвердження експертної грошової оцінки земельної ділянки площею 1,0174 га, для будівництва та обслуговування будівель торгівлі по вулиці Вокзальна, 21 в смт Бородянка, що перебуває в оренді Виробничо-торгівельної фірми «АЛІНА», для її продажу з розстроченням платежу. У обговоренні цього виступили помічник народного депутата Ольги Василевської-Смаглюк Максим Петльований, голова комісії з регулювання земельних відносин, агропромислового комплексу, природокористування, екології, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам’яток Бат Батов, обласний депутат Сергій Федорченко, селищний депутат Павло Остапченко та інш. Підсумовуючи дискусію, очільник громади Олександр Сахарук ознайомив присутніх із листом від ВТФ «АЛІНА» з проханням відкласти це питання на доопрацювання. Ще один озвучений ним лист був від ГО «Майбутнє Бородянщини» і містив пропозицію створення індустріального парку. Як підкреслив Олександр Сахарук, це питання вже ним вивчається спільно з Національною Асоціацією наукових, технологічних парків та інших інноваційних організацій України.
Після затвердження порядку денного зі змінами, начальник земельного відділу Анна Зеленко представила на розгляд депутатів ряд питань щодо затвердження проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі, про надання дозволу на розробку проєкту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки. Декільком заявникам було відмовлено, зокрема, за причини того, що земельна ділянка у державній власності або належить Вишгородському району. Жвавим було обговорення затвердження нормативно-грошової оцінки землі сіл Мирча, Вабля та Новий Корогод. Так, на думку депутата Володимира Тонюка, цифри були занизькими, тоді як селищний голова Олександр Сахарук роз’яснив, що це базова, а не комерційна оцінка, яка міститиме збільшуючі додаткові коефіцієнти. Тривалим на засіданні також було обговорення ініційованого ГО «Бородянська-Слобода» звернення до ДП «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу» щодо отримання погодження як правонаступника Бородянської сортодослідної станції на відчуження до земель запасу Бородянської селищної ради земельної ділянки площею 40 га, яке представила голова цієї громадської організації Аліна Бурдак. Як підкреслив Бат Батов, це правильна і вчасна ініціатива, враховуючи те, що земля знаходиться в межах населеного пункту Бородянка.
В другій частині засідання з ряду питань порядку денного виступили начальник юридичного відділу Сергій Демченко, начальник відділу фінансів Олена Григораш, начальник відділу освіти Тетяна Кравчук, голова постійної комісії Бородянської селищної ради з питань регламенту, депутатської етики, законності, правопорядку, забезпечення діяльності депутатів, розвитку і вдосконалення місцевого самоврядування, запобігання корупції Ірина Захарченко, голова комісії з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, освіти, культури, молодіжної політики, фізичної культури, спорту, туризму та соціального захисту населення Людмила Бойко, начальник відділу з питань житлово-комунального господарства, транспорту, благоустрою, техногенно-екологічної безпеки, цивільного захисту та надзвичайних ситуацій Людмила Хоменко. Депутатами надано на реконструкцію котельні дитсадка «Колосок» безповоротну фінансову допомогу КП БСР «Бородянкатепловодопостачання», скорочено посаду заступника директора та юриста цього підприємства. Цікавим був виступ директора Віктора Трухана щодо будівництва заводу біопалива, використання якого дозволить повністю відмовитись у котельнях від дороговартісного газу.
Передостаннім питанням порядку денного розглянуто прийняття у комунальну власність Бородянської селищної ОТГ нежитлової будівлі по вул. Центральній, 232 в Бородянці (колишнє приміщення КП КОР «Графопрес»). Олександр Сахарук назвав рішення історичним, оскільки зручне розташування в центрі селища, поруч із іншими адмінбудівлями, надасть змогу використати це приміщення для покращення надання послуг громадянам. У «Різному» очільник громади зачитав листа міністру інфраструктури України Владиславу Криклію щодо Стратегії розвитку Бородянської ОТГ до 2025 року, лист про наміри ТОВ «Екосервіс-груп» щодо вивезення сміття, лист від ТОВ “ПЛАНЕТА РС БОРОДЯНКА” щодо проведення громадських слухань.
На завершення засідання сесії депутат Павло Остапченко порушив питання щодо формування майбутніх районів Київської області в рамках децентралізації в частині визначення Бородянки одним із районних центрів. Оскільки це питання має резонанс у громаді, то, враховуючи пряму трансляцію сесії в інтернеті, селищний голова Олександр Сахарук надав роз’яснення, що центри субрегіонального рівня (яку б назву у подальшому вони не мали) не будуть тими райцентрами, до яких всі звикли. Будь-яку послугу людина отримуватиме в Центрі надання адмінпослуг у своїй громаді, для цього нікуди не потрібно їхати. Що стосується Бородянки, то потрібно було вже давно ініціювати отримання селищем статусу міста обласного значення. І тоді навколо цього буде можливим створення великого району (регіону, повіту, абощо).