“Всі пільгові категорії учнів шкіл та дитсадків Бородянської громади будуть харчуватися безоплатно», – Георгій Єрко

by hostwx
 У Бородянській селищній громаді роз’яснили, за яким принципом відбуватиметься безкоштовне харчування в школах та дитячих садках.
«Всі пільгові категорії дітей, діти родин, що опинилися в складних життєвих обставинах та діти багатодітних родин (1-4 класів) безоплатно харчуватимуться у школах і дитсадках Бородянської громади. Саме з метою роз’яснення цього питання, я ініціював зустрічі фахівців відповідних відділів і служб та депутатів селищної ради з представниками батьківських комітетів, керівниками навчальних закладів громади та старост сіл», – прокоментував в.о. голови Г.Єрко.
Відповідні заходи  за участі  очільника громади відбулися у школах с. Пилиповичі та с. Мирча.
Як розповів Георгій Єрко, відповідно до Бюджетного кодексу, органи місцевого самоврядування зобов’язані забезпечити безкоштовне харчування пільговим категоріям, які визначені в законі «Про освіту».
«У п.3 ст.56 «Державні гарантії здобувачам освіти» цього Закону визначено: «Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, у підпорядкуванні яких перебувають державні і комунальні заклади освіти, забезпечують безоплатним гарячим харчуванням: дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах (групах), дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»,  дітей з числа осіб, визначених у статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни,гарантії їх соціального захисту», які навчаються в закладах дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) чи фахової передвищої освіти», – повідомив в.о. голови Бородянської селищної  ради.
Також він зауважив, що на сьогоднішній день в навчальних закладах Бородянської громади безкоштовним харчуванням забезпечуються:
-діти сироти;
-діти, позбавлені батьківського піклування;
-діти  з інвалідністю;
-діти, з числа сімей,які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;
-діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах та групах;
-діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи дітей, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів,
-діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти), помер під час захисту незалежності та суверенітету України;
-діти, батьки яких загинули в зоні АТО (ООС), або стали особами з інвалідністю;
-діти, батьки, або особи, що їх замінюють, є учасниками АТО (ООС), учасниками бойових дій та батьків інвалідів війни 2 групи.
«Так, цей список великий, але ми ще його розширили. В перелік пільгових категорій учнів, що харчуються за кошти місцевого бюджету додано:
-дітей із сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах
– дітей із багатодітних сімей з числа учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти», – сказав Г.Єрко.
Всі решта учнів 1-4 класів та 5-11 класів, які не належать до пільгових категорій, харчуються за кошти батьків.
«Вихованці дитячих садочків, що також не входять до числа пільговиків харчуватимуться за системою 50(місцевий бюджет)/50(кошти батьків)», – повідомив Георгій Єрко.
Крім того, в.о. голови громади  розповів, що на 2022 рік в місцевому бюджеті на харчування дітей закладено кошти у сумі 9 млн 429 тис. 852,5 грн.
Якщо говорити про хронологію подій, то 28 вересня 2021 р. відбулася сесія Бородянської селищної ради, на якій було запропоновано начальнику відділу освіти розробити пропозиції щодо харчування дітей 1-4 класів, обговорити це питання з батьківськими комітетами і з директорами шкіл.
«На жаль, ця робота не була відповідно проведена. Про зміни в Програмі забезпечення харчування було повідомлено лише директорів шкіл, але не задіяно батьківський актив. Очікуваних кількох варіанти пропозицій від відділу освіти також не надійшло», – зауважив Єрко.
Відомо, що депутати прийняли рішення керуючись пропозиціями бюджетної комісії, яка запропонувала зміни до Програми в тому варіанті, який маємо сьогодні.
«Це нормальна практика більшості громад. А стосовно Бучанського району, то Бородянська ТГ чи не єдина, яка за рахунок місцевого бюджету харчувала всіх учнів молодших класів. Цього року видатки селищного бюджету суттєво зросли в зв’язку з подорожчанням енергоносіїв. Тому ми змушені приймати не одне радикальне рішення», – прокоментував Георгій Єрко.
У ході зустрічей окрім питання організації харчування також обговорено й першочергові потреби для забезпечення якісного освітнього процесу в навчальних закладах Бородянської громади.

Читати також