Воду з криниць на територіях церкви та каплички вживати небезпечно! ( Висновки і рекомендації фахівців)

by hostwx
9f6afb47 472e 448f A92d B12b3b1ea4e9

Фахівцями Державної установи «Київський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» 12 липня 2022 року було проведено повторний  відбір 2-х зразків питної води в  смт Бородянка на відповідність вимогам ДСанПіНу 2 2.4.- i 71-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (далі – Стандарт) за санітарно-мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками.

За результатами проведених досліджень, обидва зразки води не відповідають вимогам Страндарту. 

Зразки води були відібрані за адресами:

– смт Бородянка, вул. Центральна, церква (криниця): виявлено перевищення мікробіологічних показників (загальні коліформні бактеріі);

📍Бородянка, вул. Паркова, капличка (шахтний колодязь): виявлено перевищення мікробіологічних показників (загальні коліформні бактерїі).

Ocкlльки досліджені зразки води не відповідають вимогам Стандарту, це може негативно впливати на стан здоров’я населення та викликати отруєння.

Київським обласним центром контролю та профілактики хвороб МОЗ рекомендовано не використовувати  воду з даних криниць для питних потреб, приготування їжі, особливо дитячому населенню!

З метою покращення якості води за бактеріологічними показниками необхідно провести чистку колодязів шляхом відкачування води, очищення стінок від нальоту, дна від осаду та сторонніх предметів, які могли потрапити до криниць, з подальшою дезінфекцією води. Після проведення зазначених робіт відбудеться повторне дослідження зразків води.

Використовувати воду з зазначених криниць для пиття та приготування їжі можна буде виключно після отримання позитивних результатів на  відповідність води нормам Стандарту за санітарно-мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками.

Читати також