В Україні 14 грудня – День вшанування пам’яті учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

by hostwx

26 квdsc_4423ітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції, що на Київщині, сталася найбільша в історії людства техногенна катастрофа – Чорнобильська аварія.

Лише завдяки самопожертві ліквідаторів наслідків катастрофи, багато з яких заплатили за це власними життями і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення.

За різними даними, протягом лише одного місяця після Чорнобильської катастрофи від отриманого опромінення загинули від 30 до 200 пожежників і працівників АЕС. На початковому етапі зусиль з мінімізації наслідків величезного викиду радіоактивних речовин до робіт залучалися військовослужбовці строкової служби. Пізніше, влітку 1986 і далі, величезний обсяг робіт виконували залучені військові запасу та вільнонаймані працівники.

За неповними даними, через чорнобильський майданчик пройшли понад 600 тисяч осіб. Працювали вахтовим методом – приїздили одні, отримували максимально допустиму дозу радіації й їхали назад. На зміну приїздили інші.

Сьогодні ми згадуємо їх – тих, хто усвідомлено й мовчки жертовно віддав за нас своє життя у ядерному котлі. З нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у смт. Бородянка відбулося покладання квітів до Стели мужності.  Вічна пам’ять тим ліквідаторам, які пішли з життя.

Дай Бог здоров’я тим, які живуть! Низький уклін вам, шановні учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській аварії. Від щирого серця бажаємо всім, хто в тій чи іншій мірі постраждав від Чорнобильської катастрофи та хто брав участь в ліквідації її наслідків, здоров’я і довгих років життя, наповнених любов’ю і турботою рідних і всього суспільства.

З повагою, Бородянська селищна рада

   dsc_4427   dsc_4432

Читати також