В Бородянській громаді розпочинає роботу Славутський «ЦНАП на колесах»

by hostwx
20f05aa8 55df 4d7f 94c0 E08e3cbc10b5

Сьогодні відбулася дуже важлива подія – за підтримки донорської спільноти у Бородянській громаді працюватиме мобільний ЦНАП Славутської громади!, – повідомив в.о. голови Бородянської селищної ради Георгій ЄРКО: 

«Про такі плани я повідомляв вас раніше, а вже сьогодні директорка директорату системного розвитку надання адміністративних послуг Міністерства цифрової трансформації України Олеся Цибулько та голова Славутської громади Василь Сидор передали нам «ЦНАП на колесах» від Славутської громади Хмельницької області», – прокоментував подію Г.Єрко.

Як розповіла Олеся Цибулько,ідея використання мобільного ЦНАП у деокупованих громадах виникла у Міністерства цифрової трансформації України. В часи, коли майже всі бюджетні ресурси спрямовуються на забезпечення оборони країни, перед директоратом системного розвитку надання адміністративних послуг постало завдання знайти спосіб допомогти постраждалим громадам, зробити це в найкоротші терміни та дати.

За зверненням міністерства шведсько-український проект PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» ініціював аналіз існуючих можливостей та доцільність використання «ЦНАП на колесах» у деокупованих громадах, в тому числі й Бородянській ТГ.

На пропозицію PROSTO передати Бородянці  мобільний ЦНАП одразу погодився голова Славутської громади Василь Сидор.

« На запит Бородянської селищної ради щодо оснащення мобільного ЦНАП відгукнулася Рада Європи та долучилась через Програму «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні», адже передача авто відбулася за спрощеною процедурою без техніки, необхідної для надання послуг. Завдяки підтримці Програми Ради Європи було придбано ноутбук, багатофункціональні лазерні пристрої, маршрутизатор, комп’ютерні аксесуари та канцелярські товари для належного обладнання мобільного ЦНАП та надання якісних послуг населенню», – проінформував очільник Бородянської громади.

Також Георгій Єрко висловив вдячність команді експертів з адміністративних послуг PROSTO разом із адвокатом, консультанткою Ради Європи Вірою Козіною, яка долучилася до ініціативи на волонтерських засадах, відпрацювали пакет документів для належної передачі майна. 

«Ми спільно розробили маршрути, графік та правила використання мобільного ЦНАП. Плануємо, що «ЦНАП на колесах» буде допомагати нашим мешканцям отримувати послуги поруч з домом принаймні шість місяців. В часи відновлення та відбудови нашої громади фактор доступності адміністративних послуг для мешканців є надзвичайно важливим, і єдиний офіс у Бородянці не є достатнім рішенням. Ми раді, що наші партнери долучилися до вирішення цього питання системно та комплексно. Дякую Славутській громаді за їх готовність допомагати і ділитися досвідом та всім причетним, хто допоміг втілити в життя даний проект», –  сказав в.о. голови БСР Георгій Єрко.

 

Читати також