У Бородянці відбувся семінар WWF Україна «Нарощування потенціалу місцевих громад щодо захисту лісів як крок до стійкого управління лісами»

by hostwx

21 вересня в Бородянці відбувся семінар WWF Україна  «Нарощування потенціалу місцевих громад щодо захисту лісів як крок до стійкого управління лісами». Участь у його роботі взяли старости округів та представники структурних підрозділів Бородянської тергромади, представники Немішаївської ТГ, Тетерівського та Клавдіївського лісгоспів, представники ЗМІ.

Після презентації місії WWF Україна, яку здійснив менеджер лісових проєктів WWF Україна Михайло Богомаз, учасникам було запропоновано декілька цікавих теоретичних та практичних занять. Так головний технолог Львівської державної лісовпорядної експедиції Володимир Савчин зосередив увагу присутніх на особливостях застосування різних типів рубок, запобіганні незаконним та екологічно необґрунтованим рубкам, а також докладно презентував особливості проведення лісовпорядкування та роз’яснив, яким чином громади можуть до цього долучитись і вплинути. Еколог ГО «Екосфера»,  кандидат біологічних наук Оксана Станкевич-Волосянчук висвітлила тему міжнародної сертифікації FSC, які стандарти ведення лісового господарства нею передбачено. Заступник директора Українського центру медіації по проєктам регіонального розвитку Ольга Тютюн у форматі жвавого діалогу, базуючись на обширній міжнародній практиці, наріжних наукових напрацюваннях та різновекторному власному досвіді висвітлила питання ефективного ведення переговорів та вирішення потенційних конфліктів різного формату.

У рамках семінару також виступив еколог МБО «Екологія-Право-Людина» Богдан Кученко з питання Оцінки впливу на довкілля та їхньої проблематики в лісовому господарстві, а також консультант FSC Україна Оксана Павліщук.

На думку учасників семінару він був змістовним, різноманітним та корисним для отримання як практичних навичок, так і важливих теоретичних знань.

 

Читати також