Третє засідання 34 сесії Бородянської селищної ради VIII скликання

by hostwx

9 лютого відбулось третє засідання 34 сесії Бородянської селищної ради VIII скликання під головуванням в.о. селищного голови Георгія Єрка.  На початку засідання присутні вшанували пам’ять загиблого військовослужбовця зі Загалець Сергія Васильовича РОМАНЮКА та всіх Героїв, що віддали своє життя за Україну.

Проголосувавши основний порядок денний, депутати підтримали внесення додаткових питань, зокрема, щодо припинення повноважень депутатки Ірини Орел, щодо делегування представників Бородянської тергромади на міжнародну конференцію в Польщу, щодо фінансової підтримки КНП БСР «Бородянська ЦРЛ». Водночас, депутати Павло Остапченко та Олег Бульбанюк зауважили, що надалі така процедура має відбуватися після відповідного обговорення в профільних комісіях. У виступі директор ЦРЛ Ігор Чебишев ґрунтовно доповів про додаткове фінансування закладу від тергромади, серед причин – зменшення кількості пацієнтів певних категорій та відсутність 2 минулорічних пакетів НСЗУ. Ним також було надано відповіді на запитання депутатів Павла Остапченка та Діни Салахової стосовно подальшого реформування медичної галузі ІІ рівня, отриманих пакетів медичних послуг за Програмою медичних гарантій НСЗУ, звітування за результатами роботи за рік.

Надалі депутатами розглянуто матеріали комісії з питань земельних відносин, агропромислового комплексу, природокористування, екології, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам’яток які представила начальник земельного відділу Анна Зеленко. Так, надано дозволи на розробку проєктів землеустрою щодо відведення у комунальну власність земельних ділянок під багатоквартирними будинками в Бородянці, затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель с. Дружня та смт Бородянка і технічну документацію ряду громадян щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі, відхилено затвердження проєкту землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки директора ТОВ «Бородянка Центральна» та інш. Начальник юридичного відділу Сергій Демченко подав на розгляд питання щодо прийняття в комунальну власність та передачу  на баланс КП БСР «Бородянкатеплопостачання» і КО «Благоустрій-Бородянка» ряду товарно-матеріальних цінностей, а також надання дозволу на списання будівельних матеріалів тощо.

Цього дня депутатами затверджено ряд важливих програм, про які їх поінформували начальник відділу містобудування і архітектури Юрій Міщенко і начальниця відділу з питань ЖКГ, транспорту та благоустрою Людмила Хоменко. Це Програма забезпечення розроблення містобудівної документації на 2023-2025 роки, Програма забезпечення тимчасовим житлом громадян, які втратили житло внаслідок бойових дій рф на території Бородянської селищної територіальної громади, програма захисту населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, забезпечення пожежної безпеки на 2023-2026 роки в новій редакції, Програму проведення робіт з обстеження нерухомого майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації на території Бородянської селищної територіальної громади, на 2023 рік, Комплексну цільову екологічну Програму на 2023-2025 роки, внесено доповнення до заходів Програми по утриманню та ремонту дорожнього покриття вулиць, зміни до Програми благоустрою населених пунктів на 2023 рік і  Програми відновлення житлового фонду, пошкодженого внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації, створення тимчасового житла для розміщення внутрішньо переміщених осіб на території Бородянської селищної територіальної громади на 2022-2023 рік.

Тривалим було обговорення підписання Меморандуму про співпрацю між Бородянською селищною радою та Міжнародною БО «Благодійний фонд «СОС Дитячі містечка» Україна», який презентувала директорка Центру надання соціальних послуг Ірина Мельниченко. Серед іншого депутатом Павлом Остапченком озвучено суттєві зауваження щодо зміни попередньо обговореного місця розміщення майбутнього модульного офісу Центру, що надаватиме послуги незахищеним категоріям громадян. Тут в.о. селищного голови Георгій Єрко пояснив, що зміни обґрунтовані завеликою площею будівлі для розміщення на попередньо погодженому місці, втім це ще не остаточно.

Декілька інших важливих Меморандумів про співпрацю винесла на розгляд депутатського корпусу завідувачка сектором місцевого розвитку Анна Шарикова, серед них із GLOBAL EMERGENCY RELIEF, RECOVERY AND RECONSTRUCTION (GER 3), Дочірнім підприємством «Прем’єр Експо», Alinea International Ltd, PCA Architecture Sdn Bhd (Малайзія). Також цього дня депутатами затверджено Програму соціально-економічного та культурного розвитку Бородянської селищної територіальної громади на 2023-2024 роки.

У завершальній частині засідання не набрало голосів рішення по утворенню та затвердженню структури виконавчих органів Бородянської селищної ради в новій редакції. Водночас, депутатами підтримано внесення змін до Програми фінансової підтримки комунальних підприємств та здійснення внесків до їх статутного капіталу, надано безповоротну фінансову допомогу Об’єднанню шкільного харчування на придбання обладнання для кухні, про що доповіла начальниця фінансового управління Олена Григораш. Проте з наступного питання про внесення змін до бюджету була тривала дискусія, яка містила конструктивні пропозиції депутатів Павла Остапченка перенести це питання на позачергову сесію, Олега Бульбанюка – щодо регламенту та Валентини Клевчук – з нагальності розгляду соціально важливих питань, але за результатами голосування зміни так і не було затверджено. Після перерви також не прийнято рішення по оптимізації медичних закладів у селах громади, про які поінформував директор КНП БСР «Центр ПМСД» Микола Бовсуновський, це питання також викликало емоційну дискусію за участі старост округів громади.

Після цього в.о. селищного голови Георгій Єрко оголосив перерву у третьому засіданні 34 сесії Бородянської селищної ради.

 

Читати також