Третє пленарне засідання другої (позачергової) сесії Бородянської селищної ради VIII скликання.

by hostwx
4 лютого селищний голова Олександр Сахарук провів третє пленарне засідання другої (позачергової) сесії Бородянської селищної ради VIII скликання, яке розпочалося на дві години пізніше за причини аварії в електромережі. На початку засідання він зачитав звернення групи депутатів щодо включення до порядку денного декількох додаткових питань, клопотання розглянути зазначені питання першочергово озвучив депутат Дмитро Науменко. Депутат Діна Салахова також внесла у доповнення до порядку денного питання щодо затвердження Меморандуму про співпрацю між Бородянською селищною радою, Університетом державної фіскальної служби України, Відділенням Національного олімпійського комітету України в Київській області. Таким чином, цього дня було розглянуто 226 питань плюс «Різне».
У ході засідання депутатами підтримано звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо необґрунтованого збільшення вартості енергоносіїв та введення мораторію терміном на один рік на підвищення тарифів на енергоносії, прийнято рішення щодо освоєння державної субвенції на відшкодування вартості препаратів інсуліну на 2021 рік, які реалізовуватимуться в аптеках № 4 та 28 Бородянської ОТГ. Тривалим було обговорення щодо передачі в оперативне управління відділу освіти «Шкільних автобусів», ряд депутатів висловили думку, що процедура мала розпочатися раніше і тоді відбулась би швидше. Начальник відділу освіти Тетяна Кравчук та начальник юридичного відділу Сергій Демченко надали коментар, що все відбувається в законодавчому полі і на це вливає ряд чинників, зокрема, процес реформування районів у частині ліквідації Бородянської та створення Бучанської районної ради.
В подальшому ході засідання депутатами внесено зміни до рішення Бородянської селищної ради № 54-02-VIII від 30.12.2020 року “Про впорядкування умов праці Бородянського селищного голови” – за пропозицією депутата Ірини Захарченко відтепер на протязі всієї каденції депутати щомісячно погоджуватимуть йому заробітну плату, на доопрацювання відправлено питання передачі автомобіля відділу культури та про перевищення службових повноважень працівником селищної ради, за рішенням депутатів комісію з питань регламенту, депутатської етики, законності, правопорядку, забезпечення діяльності депутатів, розвитку і вдосконалення місцевого самоврядування, запобігання корупції відтепер очолює Таїсія Баскакова, оскільки на думку депутатів попередній голова комісії Олег Бульбанюк здійснював на них тиск. На засіданні після тривалого обговорення більшість депутатів утрималась від створення виконавчого комітету Бородянської селищної ради восьмого скликання.
Після перерви розглянуто чисельні питання комісії з питань земельних відносин, агропромислового комплексу, природокористування, екології, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам’яток, які представила начальник земельного відділу Анна Зеленко. Серед них – прийняття з державної у комунальну власність Бородянської селищної ради земельних ділянок загальною площею 132,8753 га, затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки Бородянської селищної ради з цільовим призначенням землі запасу площею 29,0089 га, затвердження проєктів землеустрою за заявами громадян щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва індивідуальних гаражів, затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), затвердження проєктів землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства, затвердження проєктів землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для індивідуального садівництва, затвердження проєктів землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, тощо.
Начальник юридичного відділу Сергій Демченко представив на сесії питання про поновлення та продовження терміну дії договорів оренди земельної ділянки, про перегляд орендної плати до укладених договорів оренди землі на земельну ділянку, про перегляд орендної плати в зв’язку із введенням в дію нормативної грошової оцінки земель з 01.01.2021 року в населених пунктах: с. Пилиповичі, с. Дмитрівка, с. Озірщина, с. Мирча, с. Тальське, с. Великий Ліс, с. Коблицький Ліс, с. Коблиця, с. Нове Залісся, с. Шибене, с. Красний Ріг, про укладення договорів оренди землі та інш. Депутати більшістю голосів не підтримали проєкт Регламенту Бородянської селищної ради восьмого скликання, проєкт Положення про постійні комісії та Положення про тимчасові контрольні комісії Бородянської селищної ради восьмого скликання, щодо яких виступив Олег Бульбанюк.
У продовженні засідання було, зокрема, затверджено зміни до бюджету, штатний розпис працівників КО БСР «Благоустрій – Бородянка», Комплексну програму профілактики злочинності, зміцнення законності та правопорядку та Програму надання одноразової матеріальної допомоги на дороговартісне лікування мешканцям Бородянської ОТГ на 2021 рік, з цих питань доповіла начальник управління фінансів Олена Григораш. Програму соціально-економічного та культурного розвитку Бородянської селищної ОТГ на 2021 рік подала на розгляд завідувачка сектором місцевого розвитку Юлія Самсонова, тоді як начальник відділу житлово-комунального господарства, транспорту, благоустрою, техногенно-екологічної безпеки, цивільного захисту та надзвичайних ситуацій Людмила Хоменко – Правила благоустрою та зміни до Програми благоустрою населених пунктів Бородянської селищної об’єднаної територіальної громади на 2021 рік, а начальник відділу культури, молоді та спорту Наталія Вишинська – Комплексну програму розвитку культури на 2021-2023 роки.
У завершальній частині затверджено Меморандум про співпрацю між Бородянською селищною радою та Таврійським університетом імені В.І. Вернадського, Меморандум про співпрацю між Бородянською селищною радою та ТОВ «Інвестмент менеджмент компані», Меморандум про співпрацю між Бородянською селищною радою та Університетом державної фіскальної служби України і Відділенням Національного олімпійського комітету України в Київській області, та інші питання, щодо яких поінформував селищний голова Олександр Сахарук. На доопрацювання направлено питання про затвердження заступників Бородянського селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Бородянської селищної ради, не було також підтримано кандидатуру на посаду керуючої справами (секретаря) виконавчого комітету та питання про утворення комісій при виконавчому комітеті.

Читати також