Тренінг «Інструменти ефективного впровадження основних засад реформи децентралізації в сільських громадах Бородянського району»

by hostwx

21 червня за підтримки проекта DVV International Освіта дорослих в Україні для новопризначених голів, секретарів, депутатів сільських та селищних рад проведено тренінг «Інструменти ефективного впровадження основних засад реформи децентралізації в сільських громадах Бородянського району».

Метою тренінгу було сприяти підвищенню ініціативи мешканців сільських громад Бородянського району у провадженні реформи децентралізації.

SAM_2179

На тренінгу розглянуті такі основні питання як: децентралізація – «+» та виклики для громади; поняття громади, місія місцевого самоврядування, схеми взаємодії в громаді існуюча та перспективна; мобілізація ресурсів громади, складання карти людських ресурсів громади; поняття людського та соціального капіталу, характеристика сталої громади; ідентифікація, аналіз основних проблем і потреб громади, їх ранжування; фінансові потоки, фінансові ресурси громади, джерела фінансових ресурсів в Україні; правове забезпечення реформи децентралізації; концепція реформи; соціальне партнерство; ефективна співпраця лідерів; іструменти мобілізації громади; розробка тактичних  планів.

SAM_2185

Тетяна Литвинова та Ірина Мельниченко – ведучі тренінгу, намагалися максимально втамувати «інформаційну спрагу», окрім теоретичної інформації провели практичні завдання та роботу в групах, які допомогли краще усвідомити теоретичну частину і перевели набуті за день знання у практичну площину. Аудиторія виявилася дуже мотивованою на отримання нових знань.

Читати також