Служба у справах дітей інформує

by hostwx

Служба у справах дітей інформує, що відповідно до чинного законодавства, одним із пріоритетних завдань служби є забезпечення виключно сімейних форм виховання для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Такими формами влаштування є прийомна сім’я та дитячий будинок сімейного типу.

Прийомна сім’я (далі – ПС) – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.   Уразі утворення ПС прийомні батьки беруть прийомних дітей на власну житлову площу за наявності відповідних санітарно-гігієнічних та побутових умов.

Прийомними батьками можуть бути працездатні особи, які перебувають у шлюбі або окрема особа, яка не перебуває в шлюбі. Середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців, що передували місяцю звернення із заявою про створення прийомної сім’ї, не може бути меншим за розмір прожиткового мінімуму, встановленого законом для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

Дитячий будинок сімейного типу (далі – ДБСТ) – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у ДБСТ не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних. До ДБСТ, в першу чергу, влаштовуються діти, які перебувають між собою у родинних стосунках.

Які особи можуть бути батьками-вихователями? Батьками-вихователями можуть бути повнолітні та працездатні особи.

Середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців, що передували місяцю звернення із заявою про створення дитячого будинку сімейного типу, не може бути меншим за розмір прожиткового мінімуму, встановленого законом для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

         За детальнішою інформацією просимо особисто звертатись до служби у справах дітей Бородянської селищної ради або за телефоном: 096-2757694.

Читати також