Сімейний патронат: роз‘яснення служби у справах дітей Бородянської селищної ради

by hostwx
A91a87cc Eeb0 40fe 9943 320c24f544fc

Що таке сімейний патронат?

Патронат над дитиноюце тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатноговихователя на період подолання дитиною, її батьками абоіншими законними представниками складних життєвихобставин.

Патронатний вихователь це особа, яка за участючленів сім’ї тимчасово надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захиступрав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасовоне може проживати разом з батьками/законнимипредставниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересівдитини.

Одночасно під патронат (в одну патронатну сім’ю) влаштовується виключно один випадок: діти (не залежно відїх кількості), які є братами-сестрами, або до влаштування підпатронат проживали в одній родині.

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умовидля надання послуг з догляду, виховання та реабілітаціїдитини у своєму помешканні.

Кандидат у патронатні вихователі подає до соціальногозакладу за місцем проживання такі документи:

1) заяву;

2) копію паспорта громадянина України;

3) копію трудової книжки (у разі наявності);

4) висновки про стан здоров’я кандидата у патронатнівихователі та осіб, які проживають разом з ним;

5) довідку про відсутність судимості, в тому числі членівйого сім’ї, які досягли чотирнадцятирічного віку іпроживають разом з кандидатом у патронатні вихователі;

6) копію документа, що підтверджує право власності абокористування житловим приміщенням;

7) письмову згоду на влаштування дитини в сім’юкандидата у патронатні вихователі усіх членів його сім’ї, якіпроживають разом з ним, в тому числі дітей, які досяглитакого віку та рівня розвитку, що можуть її висловити.

Для кого ця послуга?

Це можуть бути:

новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я, або яких відмовилисязабрати батьки чи інші родичі;

підкинуті, знайдені діти;

безпритульні діти;

діти з сімей, в яких існує загроза їх життю та здоров‘ю;

діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;

діти, батьки або особи, які їх заміняють, померли, безвісно відсутні;

діти, переміщені із тимчасово окупованої території, аборайону проведення бойових дій в зоні АТО;

інші діти, які за різних обставин певний час не можутьперебувати у власній сім‘ї або їхні батьки чи особи, які їхзаміняють, не можуть піклуватись про них.

Фінансування послуги з патронату.

Розмір соціальної допомоги становить 2,5 прожитковогомінімуму для дітей відповідного віку на місяць, для дітей зінвалідністю – 3,5 прожиткового мінімуму для дітейвідповідного віку на місяць.

У разі коли дитині виплачується призначена в установленому порядку стипендія, розмір соціальноїдопомоги визначається як різниця між 2,5 прожитковогомінімуму для дитини відповідного віку, для дітей зінвалідністю – 3,5 прожиткового мінімуму для дітейвідповідного віку, та розміром стипендії за попереднійповний місяць на момент влаштування дитини в сім’юпатронатного вихователя.

Розмір грошового забезпечення становить п’ятьпрожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць.

У разі коли в сім’ї патронатного вихователя перебуваєдитина віком до одного року, дитина з інвалідністю, малолітняабо неповнолітня вагітна, ВІЛ-інфікована дитина та одночасно двоє і більше дітей, розмір грошового забезпеченнязбільшується на 10 відсотків за кожну дитину, але сумарно не більш як на 50 відсотків.

Яка тривалість послуги?

Термін перебування під патронатом визначаєтьсяпотребами дитини та залежить від складності життєвихобставин, які спричинили її влаштування, але не маєперевищувати 3 місяці.

В окремих випадках є потреба в подовженні термінів, алезагальний термін перебування не повинен перевищувати 6 місяців.

Якщо після спливання зазначеного терміну, біологічнимибатьками дитини не подолано складні життєві обставини, абоза інших причин повернення до сім’ї не є можливим, для дитини підберуть альтернативні форми сімейного вихованняусиновлення, опіка/піклування, прийомна сім’я чи дитячий будинок сімейного типу.

Додаткову інформацію про сімейний патронат, роль та функції батьків у патронаті можна дізнатись в службі у справах дітей Бородянської селищної ради, КУ «Центр надання соціальних послуг Бородянської селищної ради», які знаходяться за адресою: смт Бородянка, вул. Паркова, 5.

За детальною інформацією звертайтеся за телефоном: (096) 275 76 94

Читати також