Результати громадських слухань про об’єднання територіальних громад

by hostwx

28951358_2049417805330215_7864634385163616256_n10 березня 2018 року відбулись громадські обговорення щодо ініціювання добровільного об’єднання Бородянської селищної територіальної громади смт. Бородянка з населеними пунктами Бородянського району (смт Бабинці, смт Немішаєве, смт Клавдієво-Тарасове, с. Дружня, с. Нове Залісся та ін.) в межах Бородянського району Київської області в Бородянську об’єднану територіальну громаду з адміністративним центром в смт. Бородянка.

Головуючий на громадському обговоренні Сахарук О.В. повідомив присутнім, що процедура добровільного об’єднання громад Бородянського району була розпочата ще в 2015 році, але ця спроба була невдалою. Сьогодні розпочинається процедура спочатку і мешканці селища мають прийняти виважене рішення щодо ініціювання об’єднання.

До виступу були запрошені Черненко О.М. – депутат Верховної Ради України, Федорченко С.М. – депутат Київської обласної ради, Любімов О. В. – директор Київського ВП Центру розвитку місцевого самоврядування, Пальчук М.В. – радник з питань децентралізації Київського ВП Центру розвитку місцевого самоврядування, Єрко Г. М. – голова Бородянської районної ради, Корнієнко В. М.  – т.в.о. голови Бородянської райдержадміністрації та Рудніченко А. М.– голова Пісківської ОТГ.

Любімов О. В. – директор Київського ВП Центру розвитку місцевого самоврядування наголосив на перевагах, які отримає громада після створення ОТГ – це спільне користування майном, коштами, землею, а також, отримання додаткових ресурсів для здійснення своїх повноважень. Буде можливість вирішувати куди, в якому напрямку рухатися громаді, самим вирішувати своє життя і своє майбутнє. Бюджет громади виростає в три рази. Навів приклади успішних громад в Україні, які вже пройшли процедуру об’єднання. Наголосив на тому, що Київський центр розвитку місцевого самоврядування існує для того, щоб допомагати громадам, які тільки починають процес об’єднання і громадам, які вже об’єднались, навчати працівників ОМС, для того, щоб мати позитивні та швидкі результати,  щоб наші громади були успішними.

Також, своїм досвідом поділився голова об’єднаної Пісківської громади Рудніченко А. М. зазначивши, шо бюджет Пісківки у 2016 році становив 3 мільйони 125 тис. грн., перевиконання – 5 мільйонів 972 тис. грн. За 2017 рік власних надходжень отримали – 23 мільйона 957 тис. грн., тобто, у вісім разів збільшився бюджет Пісківки. Є багато проблемних питань, але є і позитивні зрушення, зокрема, так як годують дітей у Пісківці не годують ніде в Бородянському районі. Зауважив, що потрібно об’єднуватись на певних умовах, щоб ні у кого з громад не було потім образ. Ми з селом Мигалки одразу домовились про те, що якщо голова – Пісківський, то секретар виконкому – Мигалківський. Всі прийняті рішення ми виконуємо. Повідомив про кількісний склад Пісківської ОТГ та плани громади щодо придбання автомобіля швидкої допомоги. Побажав всім успіхів і натхнення. Зазначив, що рішення про об’єднання Пісківської ОТГ стало правильним кроком, адже відкрило реальні перспективи для розвитку сіл, що увійшли до ОТГ.

В ході обговорення та за результатами голосування було прийнято рішення підтримати пропозицію Бородянського селищного голови Сахарука О.В. щодо ініціювання добровільного об’єднання Бородянської селищної територіальної громади смт. Бородянка Бородянського району Київської області з населеними пунктами Бородянського району Київської області.

З протоколом громадських слуханя можна ознайомитися за посиланням https://drive.google.com/file/d/1_ApqNwXPoOTXJDLxBTbLzrBLZ7rs17-v/view

Читати також