02 лютого 2017 року відбулось засідання виконавчого комітету Бородянської селищної ради. На порядок денний було винесено 31 питання. Проводив засідання – голова виконкому селищний голова О. В. Сахарук.
Відповідно до порядку денного селищний голова доповів про підсумки виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку смт Бородянка у 2016 році, проінформував членів виконкому про хід і результати виконання бюджету Бородянської селищної ради у 2016 році.
В ході засідання були погоджені тарифи на централізоване водопостачання, централізоване водовідведення та на централізоване опалення КП КОР «Бородянкатепловодопостачання». Задовольнили всі звернення громадян щодо надання матеріальної допомоги. Обговорили святкування Масляної в смт Бородянка, яке відбудеться 25 лютого 2017 року. Начальник управління Держпродспоживслужби у Бородянському районі М. Д. Ясінський доповів про зафіксовані випадки африканської чуми свиней та грипу птиці в різних регіонах України, в тому числі і на Київщині.
Найбільш бурхливе обговорення викликало питання можливого будівництва заводу «LACOVER» в смт Бородянка. Ковальчук В. В. – директор ПП «Індастріалбуд» підтвердив, що підприємством дійсно було викуплено приміщення (яке знаходилось під заставою в банку) і в майбутньому планується його реконструкція під завод по виробництву порошкової фарби. Зауважив, що на разі підприємством ведуться тільки ремонтні роботи. Далі презентував інформацію про технологію виробництва.
Хотілося б перш за все зазначити, що порошкова фарба не має жодних подібностей по своєму складу з рідкими фарбами, до яких ми всі звикли. Під час виробництва порошкової фарби, ацетонові, чи жодні інші розчинники не застосовуються, що запобігає забрудненню навколишнього середовища та не завдає шкоди здоров’ю людей, відповідно, порошкова фарба є однією з найбезпечніших покриттів та є альтернативою рідких фарбувальний матеріалів.
Порошкові фарби активно використовуються в будівельній галузі, різних профілях машинобудування (виробництво приладів, автомобільна промисловість, сільськогосподарське машинобудування і т.п.). А також, для фарбування багатьох груп інших виробів: медичне устаткування (прилади, операційні столи, крісла і т.п.); побутова техніка (корпуси холодильників, пральних/посудомийних машин і т.п.); меблі (ковані столи, лавки і т.п.); спортивний інвентар (велосипеди, снігоходи, мотоцикли і т.п.); алюмінієві профілі та металоконструкції (ковані дошки, огорожі, рекламна атрибутика і т.п.); покрівельні матеріали (водостоки, металеві покрівлі і т.п.); неметалеві вироби (гіпс, кераміка, скло і т.п.).
Порошкова фарба виготовляється шляхом змішування пігментів, смол, барвників, їх нагрівання та подальшого подрібнення. У даному виробництві не передбачено використання природних ресурсів, таких як вода, чи то повітря, чи необхідність утилізації речовин.
Представник територіальної громади смт Бородянка Хоменко О. В., яка виступає проти будівництва вищевказаного заводу, аргументувала своє незадоволення тим що, підприємство буде розташовано поблизу ЗОШ №1 та ферми ПСП «Колос». На що директор «Індастріалбуд» Ковальчук В. В. надав вичерпну відповідь, зауваживши, що технологія виробництва порошкової фарби буде здійснюватися за всіма європейським стандартами з використанням найсучасніших новітніх технологій, становить закритий лінійний цикл на спеціалізованому сертифікованому обладнанні з високим ступенем чотирьохрівневої внутрішньої фільтрації, що забезпечує відсутність джерел викидів в навколишнє середовище.
Член виконавчого комітету директор ПСП «Колос» Батов Б. М., у своєму виступі заявив, що ознайомившись з матеріалами по виробництву, не має нічого проти будівництва такого заводу, розуміючи необхідність залучення інвесторів в наше селище і запропонував представникам заводу «LACOVER» організувати екскурсію представникам громади на аналогічний завод в село Нові Петрівці Вишгородського району Київської області, на що отримав позитивну відповідь.
О. В. Сахарук запевнив присутніх, що будівництво заводу та виробництво продукції на ньому буде відбуватись з дотриманням всіх необхідних норм і стандартів, відповідної документації, забезпечить контроль на законодавчому рівні. А також, висвітлив позитивні сторони, які принесе селищу відкриття заводу, зокрема: забезпечення нових робочих місць, значних вливань в бюджет району зі сплати податків, пайових внесків.
Подальший розгляд цього питання винесений на чергову сесію Бородянської селищної ради, яка відбудеться 09 лютого 2017 року.