Про спрощення процедур надання допомоги з безробіття

by hostwx
E01db5c9 1fad 4d98 A53d 3252ae77ce3b

Ввійшов в дію закон про спрощення процедур надання допомоги з безробіття.

Зокрема,  закон №2220-ІХ передбачає наступне:

– Всім внутрішньо переміщеним особам (ВПО) та людям на територіях активних бойових дій статус безробітного буде надаватися з 1-го дня реєстрації в центрі зайнятості та призначатиметься допомога по безробіттю.

-Виплата допомоги по безробіттю може здійснюватися без особистого відвідування безробітним, який перебуває на тимчасово окупованій території або на території, на якій ведуться бойові дії, за умови підтвердження безробітним наміру перебування у статусі безробітного будь-якими засобами комунікації, у тому числі електронними, не рідше ніж один раз на 30 календарних днів.

– Люди, які не мали можливості припинити трудові відносини та забрати свою трудову книжку, також зможуть зареєструватися в якості безробітних за своєю заявою. Одночасно Держслужба зайнятості інформує про це роботодавця, Пенсійний фонд та Податкову службу, а дані про трудовий стаж отримує в державних реєстрах.

– Вводяться додаткові економічні стимули для роботодавців, які працевлаштовують внутрішньо переміщених осіб, а саме: роботодавцю надається компенсація витрат на оплату праці за працевлаштування внітрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні.

– Вдосконалюється програма надання допомоги по частковому безробіттю, яка пошириться на малі підприємства та фізичних осіб-підприємців у разі втрати працівниками частини зарплати через зупинення чи скорочення виробництва (виконання робіт, надання послуг).

– Для роботодавців спрощується можливість отримати або продовжити дію дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства. Документи надсилатимуть Держслужбі зайнятості будь-яким зручним способом. Виключення становитимуть громадяни рф та білорусі – тут потрібно погодження СБУ.

 

Читати також