Пленарне засідання вісімнадцятої сесії Бородянської селищної ради VIII скликання

by hostwx

29 листопада відбулось пленарне засідання вісімнадцятої сесії Бородянської селищної ради VIII скликання під головуванням селищного голови Олександра Сахарука. Цього дня депутатами розглянуто 227 питань порядку денного.

Відкриваючи засідання, Олександр Сахарук відзначив той факт, що за рік роботи в цьому складі депутатський корпус зібрався чи не в найбільшій кількості присутніх, та поінформував, що на розгляді буде блок попередньо опублікованих питань та ряд доданих за пропозицією депутатів.

Найбільше часу та уваги цього дня приділено проєктам рішень, напрацьованих комісією з регулювання земельних відносин, агропромислового комплексу, природокористування, екології, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам’яток. Начальник земельного відділу Анна Зеленко представила на затвердження проєкти землеустрою, технічної документації та інші матеріали, більшість із яких отримали позитивне рішення. Начальник юридичного відділу Сергій Демченко доповів  щодо листа ТОВ  «ТОРГІВЕЛЬНИЙ ЦЕНТР «БОРОДЯНКА» про надання згоди на продаж земельних ділянок загальною площею 0,1713 га для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, ТОВ «Агро-Холдинг МС» про заміну сторони в договорах оренди землі, ТОВ «Термінал «Автологістика» про перегляд ставки орендної плати від нормативної грошової оцінки земель, тощо. І якщо рішення з більшості питань цього блоку депутати підтримали, то ТОВ «Автологістика» рекомендовано повторно звернутись після розділу орендованої земельної ділянки на три частини, як цим підприємством і заплановано.

Надалі начальник фінансового управління Олена Григораш подала на затвердження Звіт про виконання бюджету за 9 місяців 2021 року, попередньо розглянутий виконавчим комітетом Бородянської селищної ради, та зміни до бюджету-2021. Зокрема, за цей період доходи склали 191 млн. 058 тис. грн., а видатки – 186 млн. 299 тис. грн. Що стосується змін до бюджету, то депутатами підтримано виділення коштів на проведення нової мережі централізованого киснепостачання в Бородянській ЦРЛ (спільно з Пісківською громадою), облаштування опалення в Інклюзивно-ресурсному центрі, придбання новорічних подарунків для дитсадків та шкіл та інш. Начальник відділу культури, молоді та спорту Наталія Вишинська поінформувала на засіданні щодо Положення про встановлення розміру плати за навчання у КЗ БСР«Бородянський початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад (дитяча музична школа мистецтв)» на 2021-2022 р.р., підкресливши, що протягом попередніх 5 років вартість не змінювалась, і запропонувавши її в розмірі 300-350 грн. у залежності від видів інструментів. Депутатами також підтримано зміни та доповнення до заходів Програми по утриманню та ремонту дорожнього покриття вулиць Бородянської селищної ОТГ на 2021 рік і затверджено Програму поводження з твердими побутовими відходами та зниження екологічної та соціальної напруги шляхом створення системи збору, переробки та утилізації тари, твердих побутових відходів як вторинної сировини в населених пунктах Бородянської селищної територіальної громади на 2022-2025 роки, про які повідомила начальник відділу з питань ЖКГ, транспорту та благоустрою Людмила Хоменко.

Велику увагу та ряд запитань викликав звіт директора КНП БСР «Бородянський ЦПМСД» Миколи Бовсуновського про роботу лікувально-медичних підрозділів за 9 місяців. За його інформацією за цей період 50 859 пацієнтів звернулись до фахівців Центру, «невідкладною допомогою» здійснено 391 виїзд, що складає в середньому 10-12 виїздів на добу, проведено 11 785 лабораторних досліджень. Наразі щеплення від коронавірусу 1 дозою отримали більше 63 % населення.

Тривалим був також виступ щодо структури виконавчих органів Бородянської селищної ради керуючої справами (секретаря) виконкому Юлії Самсонової, проте всі запропоновані нею зміни за результатами голосування відхилено. У завершальній же частині сесії було підтримано укладення Меморандуму про співпрацю між Бородянською селищною радою та ТОВ «ДЕКСПЕРТ», питання  про будівництво соціального житла у с. Дружня, тощо.

У «Різному» депутатами Дмитром Науменком та Валентиною Клевчук порушено такі важливі соціальні питання як харчування дітей у дитсадках і школах та робота пологового відділення у Бородянській ЦРЛ. У своєму виступі селищний голова Олександр Сахарук підкреслив, що питання ці складні, проте покроково буде знайдено оптимальні шляхи їх вирішення. Що стосується закриття відділення АТ «Ощадбанк» по вул. Гагаріна у Бородянці, то тут вплив селищної ради обмежений, оскільки це фінансова комерційна структура, яка таким чином оптимізувала свої витрати.

Читати також