Пленарне засідання сімнадцятої (позачергової) сесії Бородянської селищної ради VIII скликання

by hostwx

18 листопада відбулось пленарне засідання сімнадцятої (позачергової) сесії Бородянської селищної ради VIII скликання під головуванням селищного голови Олександра Сахарука. Відкриваючи сесію, очільник громади вручив дві подяки від командира угруповання військ «Південь» генерал-майора Андрія Соколова депутатам Бородянської тергромади та окремо депутату Павлу Остапченку – за значний особистий внесок ув організацію надання допомоги Збройним Силам України.

Після уточнення та доповнень до порядку денного, відбулось тривале обговорення першого питання про розробку Комплексного плану просторового розвитку території Бородянської селищної територіальної громади Бучанського району Київської області. З доповідачем Дмитром Науменком щодо цього активно дискутували депутати Павло Остапченко, Олег Бульбанюк, секретар ради Георгій Єрко. В підсумку було підтримано рішення, згідно якого Комплексний план і генеральні плани сіл розроблятимуть у 2022 році.

У подальшому на засіданні вирішено провести інвентаризацію водних об’єктів та лісових ресурсів, що розташовані на території Бородянської селищної територіальної громади, надано дозвіл ГУ Нацполіції у м. Києві на розробку технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) в смт Бородянка та припинено дію  рішення п’ятнадцятої сесії БСР від 23.09.2021 р. № 1868.

Начальник юридичного відділу Сергій Демченко доповів щодо листа директора Приватного підприємства «КОЛОС» про надання згоди на передачу орендованої земельної ділянки в суборенду в смт Бородянка та щодо заяви Київської обласної прокуратури про надання в оренду майна – нежитлових приміщень, які отримали позитивне рішення. Також депутатами надано згоду на викуп 1 земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва в смт Бородянка та затверджено звіти про проведення експертної грошової оцінки по 2 земельних ділянках для розміщення та експлуатації основних, підсобних і  допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості в смт Бородянка та с. Дружня.

У виступі щодо змін до бюджету 2021 року начальник фінансового управління Олена Григораш зазначила, що бюджет Бородянської тергромади на 2021 рік приведено у відповідність до Розпорядження Кабінету Міністрів України № 1337-р від 28.10.2021 р. «Деякі питання розподілу у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій». За рахунок цього передбачено будівництво у 2021 році 2 дитячих майданчиків у с. Загальці та Нове Залісся. Цим же розпорядженням КМУ відмінено фінансування об’єкту – будівництво набережної в смт Бородянка, не зважаючи на те, що натепер Бородянською ОТГ проведено тендерні процедури та визначено виконавця цих робіт, із яким укладено відповідний договір. Коментуючи виступ, селищний голова Олександр Сахарук повідомив щодо звернення до Кабінету Міністрів України та народної депутатки Ольги Василевської-Смаглюк для отримання роз’яснень з цього приводу, наразі договір з переможцем тендеру на це будівництво не розірвано. Також Олена Григораш доповіла, що змінами до бюджету забезпечено оплату послуг з теплопостачання КНП БСР «Бородянська ЦРЛ» та послуг з вуличного освітлення в громаді.

Також у першій частині засідання депутатами затверджено Статут та структуру Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Бородянської селищної ради Київської області у новій редакції, про які поінформувала начальник відділу освіти Тетяна Кравчук, передано в оренду Макарівській ЦРЛ 10 кисневих концентраторів.

Друга частина сесії була присвячена питанням, винесеним на розгляд комісієюз регулювання земельних відносин, агропромислового комплексу, природокористування, екології, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам’яток, які депутатам представила начальник земельного відділу Анна Зеленко. Перед її виступом депутати Олег Бульбанюк та Ірина Орел (ПП «Слуга народу») покинули зал у знак незгоди з проєктами цих рішень  – всі вони містили відмову громадянам у наданні дозволів і т.і. По завершенню голосування слово взяв голова зазначеної комісії Павло Остапченко, він подякував фахівцям земельного й юридичного відділу за професійну роботу, та надав роз’яснення, що зміни в законодавстві внесли корективи в алгоритм дій комісії, проте все буде відповідати законодавству України.

В «Різному» селищний голова Олександр Сахарук зачитав лист від Асоціації міст України зі зверненням до Президента України щодо постанови КМУ про зміни у методиці нормативно-грошової оцінки земельних ділянок, які призведуть до суттєвого зменшення надходження коштів до бюджету громад на місцях.

Читати також