Пленарне засідання п’ятнадцятої сесії Бородянської селищної ради VIII скликання

by hostwx

23 вересня відбулось пленарне засідання п’ятнадцятої сесії Бородянської селищної ради VIII скликання під головуванням селищного голови Олександра Сахарука. На початку засідання він надав слово секретарю ради Георгію Єрку, виступ якого стосувався розробки Генерального плану та Перспективного плану розвитку громади, неналежної сплати підприємцями податків та роботи комунальних підприємств.

Надалі Олександр Сахарук зачитав ряд додаткових питань, що надійшли як доповнення до порядку денного сесії, зокрема, звернення  до Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів від депутатів фракції «Європейська солідарність» щодо недопущення підвищення тарифів, депутатське звернення щодо створення архітектурно-містобудівної ради, відкритий лист ДП «Теплоенерго», тощо. За пропозицією депутата Валентини Клевчук першочергово слово було надано громадянам, листи та питання яких мали розглядатися наостанок у «Різному». Дискусійним був виступ  керівника ПрАТ «Бородянська СПМК-15» Віталія Кубицького, який  висловив власне бачення щодо передачі котелень КП БСР «Бородянкатеплопостачання». Підприємець Сергій Петрушенко звернувся до депутатів з пропозицією зняття з розгляду питання подовження оренди ТЦ «Бородянка» для додаткового обговорення.

Після затвердження оновленого порядку денного депутатами підтримано рішення про розробку комплексного плану просторового розвитку території Бородянської селищної тергромади, щодо якого доповів голова комісії з питань соціально-економічного і культурного розвитку, бюджету та фінансів, реалізації державної регуляторної політики, розвитку цінних паперів та інших фінансових інструментів, інвестицій та зовнішньоекономічних зв’язків Дмитро Науменко. Він  підкреслив, що це дуже важливе рішення для подальшого розвитку Бородянської громади. Начальник земельного відділу Анна Зеленко представила на розгляд чисельні затвердження проєктів землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок, затвердження технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості), надання дозволів на розробку проєктів землеустрою та інш. Тривалим був розгляд заяви ТОВ «БорТЕС» про надання дозволу на розробку технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки, на яку поширюється право сервітуту, тут мова йшла про сміттєзвалище, де буде проведено дегазацію.

В другій частині засідання депутатами подовжено ТОВ «ТЦ «Бородянка» договір оренди землі, надано дозвіл ПВТФ «Венера» на розробку технічної документації зі землеустрою, затверджено звіт про оцінку нерухомого майна квартир 1-6 по вул. Паркова, 7 у Бородянці, надано ряд дозволів на оренду нерухомого майна на умовах аукціону та без аукціону, дозвіл на демонтаж напівзруйнованого приміщення  теплиці в Новокорогодському ЗЗСО І-ІІ ст. З цього та інших питань доповів начальник юридичного відділу Сергій Демченко.

У своєму виступі на сесії начальник фінансового управління Олена Григораш зупинилась на показниках Звіту про виконання бюджету за І півріччя 2021 року – по загальному фонду дохідна частина виконана на 103,3 %, депутатами було взято до відома Прогноз бюджету Бородянської селищної ТГ на 2022-2024 роки, затверджений рішенням виконавчого комітету, та обговорено внесення змін до бюджету на 2021 рік, зокрема, якими передбачено забезпечення виплат заробітних плат працівники освітньої, медичної сфери та галузі культури. Голова комісії з питань комунальної власності, приватизації, транспорту, підприємництва, житлово-комунального господарства, енергозбереження, розвитку інфраструктури та телекомунікацій під головуванням Олександр Михайлюк поінформував щодо змін у Оптимізовану схему перспективного розвитку системи теплопостачання в частині відключення від опалення будинків по вул. Паркова, 3 та Вокзальна, 11 у Бородянці. Начальник відділу з питань ЖКГ, транспорту та благоустрою Людмила Хоменко виступила з питання розробки Схеми санітарного очищення населених пунктів, змін до Програми співфінансування робіт з ремонту багатоквартирних будинків на 2020-2023 роки та до заходів Програми по утриманню та ремонту дорожнього покриття вулиць. Останнє питання викликало довгу жваву дискусію в частині повноважень відповідальних осіб.

На завершення засідання депутатами затверджено Програму по здійсненню компенсаційних виплат фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, на 2022-2025 роки, роз’яснення щодо цього надала начальник відділу праці та соціального захисту населення Наталія Шапаренко: в Бородянській громаді 9 150 осіб соціально незахищених категорій, з них 22 особи потребують догляду вдома, на це виділено 120 тис. грн. на рік. Що стосується змін в організації харчування в дитсадках та школах, про які мовою цифр повідомила головний спеціаліст відділу освіти Оксана Шевченко, то, на думку депутатів, вони потребують більш ретельного вивчення, оскільки ними передбачено збільшення батьківської плати зі 40 до 50 % у дитсадках та 30 % замість безкоштовного харчування для учнів 1-4 класів шкіл. Так, депутат Юрій Тесленко зазначив, що є питання по якості харчування у дитсадках. Депутат Михайло Музиченко запропонував створити комісію для вивчення питання. Депутат Валентина Клевчук – вивчити це питання комісії з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, освіти, культури, молодіжної політики, фізичної культури, спорту, туризму та соціального захисту населення спільно з бюджетною комісією та з батьками. Депутат Дмитро Науменко підкреслив у виступі, що батьківська плата – це додатковий контроль за якістю харчування. Депутат Ірина Орел виступила проти змін, бо для сіл це буде непідйомна сума оплати. По завершенню дискусії селищний голова Олександр Сахарук оголосив перерву в роботі сесії, друге пленарне засідання п’ятнадцятої сесії відбудеться 28 вересня.

 

Читати також