Пленарне засідання 28 сесії Бородянської селищної ради VIII скликання

by hostwx

27 жовтня відбулось чергове пленарне засідання 28 сесії Бородянської селищної ради VIII скликання під головуванням в.о. селищного голови Георгія Єрка. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблого на війні з російськими окупантами бійця Національної Гвардії України Владислава Тичини, поховання якого відбудеться 29 жовтня о 12 год. в Мирчанському старостинському окрузі.

Відкриваючи засідання, Георгій Єрко зупинився на проблематиці обмеження енергопостачання, що виникло внаслідок вогневих ударів російських військ по об’єктах критичної інфраструктури. Він закликав усіх до розуміння ситуації, відповідальності та свідомого ставлення. Також Георгій Єрко повідомив, що Київською ОВА виділено достатньо коштів для закупівлі твердого палива на зимовий період, аби КП БСР «Бородянкатеплопостачання» забезпечило теплом заклади освіти, медицини та соціальної сфери. Крім цього, завдяки КОВА триває відновлення житлового сектору, зокрема, виготовлення та встановлення вікон у багатоквартирних будинках. Разом із тим, він закликав депутатів та профільні структурні підрозділи активізувати роботу з фондами та благодійними організаціями щодо ремонтних робіт у приватному секторі.

В першій частині сесії депутатами розглянуто питання постійної комісії з питань земельних відносин, агропромислового комплексу, природокористування, екології, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам’яток, які подала начальниця земельного відділу Анна Зеленко. Більшість із цих питань було підтримано більшістю голосів, як і ті питання порядку денного, щодо яких виступив начальник юридичного відділу Сергій Демченко. Серед них – надання дозволу на розробку проєкту землеустрою, на розробку технічної документації з землеустрою, затвердження проєктів землеустрою, про укладення та припинення договорів оренди землі, про передачу на баланс КО БСР «Благоустрій-Бородянка» будівельних матеріалів, тощо.

У другій частині засідання виступ начальниці відділу освіти Тетяни Кравчук щодо внесення змін до Програми організації харчування учнів викликав тривале обговорення та чисельні запитання депутатів як стосовно питань порядку денного, так і стосовно інших аспектів функціонування закладів освіти Бородянської тергромади, депутати висловили своє незадоволення роботою очільниці галузі. Депутатами Іриною Захарченко, Павлом Остапченком, Тетяною Пільник, Олександром Михайлюком та Ігорем Конопацьким було порушено чисельні проблемні моменти, що турбують громадян. Серед них – облаштування укриттів, доїзди до шкіл, організація гарячого харчування у разі відсутності електроенергії та інш. У рамках полеміки Тетяна Кравчук, зокрема, надала роз’яснення, що натепер триває оформлення 5 нових «Шкільних» автобусів, які змінять ситуацію з підвезенням учнів до закладів освіти, а також поїздками вихованців ДЮСШ на змагання. В ході дискусії заступник селищного голови Костянтин Мороз поінформував щодо роботи, проведеної ним з нагальних критичних питань діяльності галузі, таких як  проблематика функціонування дитсадка «Казка», тощо. А директор ІРЦ Тетяна Рябущиць запропонувала провести окремий «круглий стіл» за участі депутатів та керівників галузі освіти.

Третя частина засідала містила питання фінансового, юридичного та регламентного характеру.  Так, головою комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів, реалізації державної регуляторної політики, розвитку цінних паперів та інших фінансових інструментів, інвестицій та зовнішньоекономічних зв’язків Дмитром Науменком озвучено ряд запитань до начальниці фінансового управління Олени Григораш, серед яких ті, що стосувались державного фінансування відбудови Бородянської тергромади. Завідувачка сектором місцевого розвитку Анна Шарикова поінформувала щодо Меморандуму про співробітництво між БСР та БО «Благодійний фонд «Довіра. Україна», Меморандуму про співпрацю і партнерство між БСР та БО «Благодійний фонд «Відновлення Бородянщини», Угоди про взаєморозуміння та співпрацю між БСР та БО «Благодійний фонд «Міжнародний рух за права потерпілих внаслідок російської агресії». Голова комісії з питань регламенту, депутатської етики, законності, правопорядку, забезпечення діяльності депутатів, розвитку і вдосконалення місцевого самоврядування, запобігання корупції Олег Бульбанюк повідомив щодо звернення мера міста Навалагамельйя пана Андреса Самперіо Монтехано про встановлення побратимських відносин.

На завершення засідання депутатами підтримано Програму відновлення житлового фонду Бородянської тергромади, пошкодженого внаслідок бойових дій, терактів, диверсій. Як зазначив в.о. селищного голови Георгій Єрко, очікується державне фінансування за цією програмою.

 

Читати також