22 вересня відбулось пленарне засідання 27 сесії Бородянської селищної ради VIII скликання під головуванням в.о. селищного голови Георгія Єрка. На початку засідання хвилиною мовчання депутати ради та всі присутні вшанували пам’ять героїв-земляків та всіх загиблих воїнів Збройних Сил України.
Блок питань, попередньо розглянутих комісією з питань земельних відносин, агропромислового комплексу, природокористування, екології, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам’яток, на розгляд сесії подала начальник земельного відділу Анна Зеленко. Так, прийнято рішення щодо розробки проєкту землеустрою ділянки, де буде збудовано соціальне житло для власників знищених багатоповерхових будинків, надано дозвіл на розробку проєкту землеустрою ТОВ «Петронія» для розміщення та експлуатації об’єктів дорожнього сервісу, затверджено проєкти землеустрою щодо змін громадянами цільового призначення земельних ділянок та інше. Щодо частини питань депутатами підтримано від’ємне рішення згідно чинного законодавства за рекомендацією комісії.
Начальник юридичного відділу Сергій Демченко представив на розгляд питання щодо прийому-передачі техніки, повернення авансового платежу ТОВ «КМК-ПЛЮС» у зв’язку зі забороною на продаж земель, продовження оренди нежитлового приміщення для розміщення аптечного пункту.
Надалі депутатами підтримано створення робочої групи щодо розробки плану заходів із реалізації Стратегії розвитку Бородянської територіальної громади на 2023-2025 роки, про що виступила завідувачка сектором місцевого розвитку Анна Шарикова, та зміни до бюджету на 2022 рік, озвучені начальником фінансового управління Оленою Григораш.
Цього дня у порядку денному було два звіти старост за період з 1 червня по 1 серпня 2022 року – Шибенського округу Ганни Власюк та Пилиповицького округу Олега Кравчуна. Враховуючи думку депутатки Любові Свінтуховської, яка взяла слово, звіт Ганни Власюк взято до відома.
З трибуни засідання Олег Кравчун, зокрема, доповів, яка саме робота велась протягом цього періоду в окрузі: незахищені категорії громадян отримували гуманітарну допомогу, відбувся виїзний прийом громадян медиками ряду спеціалізацій, налагоджено роботу транспорту, ліквідовано 2 стихійних сміттєзвалища (на черзі ще 3), за рахунок благодійників відновлено роботу камер спостереження та завезено пісок у дитсадок і школу. В обговоренні виступила депутатка Ірина Захарченко, яка відзначила значну підтримку старости мешканцями округу та побажала йому поглибити роз’яснювальну роботу з людьми в юридичній площині. Депутат Павло Остапченко підкреслив, що кожен має бути на своєму місці, вчиняючи по совісті, об’єднуючись навколо людей і працюючи в діалозі. В.о. селищного голови Георгій Єрко закликав усіх до єдності на благо громади. По завершенню обговорення звіту Олега Кравчуна його звіт було не прийнято, а також відхилено проєкт рішення про присвоєння йому відповідного рангу посадової особи місцевого самоврядування.
У завершальній частині сесії підтримано створення тимчасової контрольної комісії зі сприяння розслідуванню обставин та фактів виявленого мародерства на території Бородянської тергромади, про що виступила депутатка Любов Свінтуховська. Тут депутатом Павлом Остапченком було запропоновано також заслухати щодо цього звіт працівників поліції. Начальник відділу містобудування та архітектури Юрій Міщенко подав на затвердження Детальний план території земельної ділянки для обслуговування автотранспорту в смт Бородянка. Найбільш тривалим стало обговорення нової редакції рішення про проведення інвентаризації земельної ділянки під існуючим сміттєзвалищем у с. Нове Залісся, де мали місце виступи старости Ігоря Приходька та депутата Ігоря Конопацького щодо заборони ТОВ «Утіл-сервіс» завозити сміття на цю територію. Депутатами також підтримано передачу на баланс Бучанської міської ТГ основних засобів водопостачання смт Бабинці, Програму надання одноразової матеріальної допомоги мешканцям Бородянської тергромади на 2022-25 роки (доповідач – в.о. начальниці управління соціального захисту Олена Сапсай), Положення про встановлення розміру плати за навчання в Бородянській дитячій музичній школі мистецтв (9 грн. за 1 академічну годину), тощо.
В «Різному» в.о. селищного голови Георгій Єрко зупинився на питанні відродження Бородянської тергромади, підкресливши, що наразі до цього активно долучаються іноземні благодійні та донорські організації таких країн як Нідерланди, Литва, Швеція, Словеччина та інші. Триває робота над проєктом дитсадка «Буратіно», де буде за обласні кошти встановлено нову модульну котельню, за рахунок державних програм Мінрегіонбуду буде відновлено чисельні приміщення медичних закладів та адмінбудівель. Підприємство «Project HOPE» здійснює роботи в ЦРЛ, центральній аптеці, ФАПах Дмитрівки й Поташні. Крім цього, заплановано надати будівельні матеріали громадянам як від КОВА, УДКБ ООН, так і від Бородянської селищної ради. Георгій Єрко також повідомив, що за місяць від Бородянщини відправлено 51 вантаж українським воїнам на фронт, та закликав усіх спільно працювати на Перемогу.
Також у «Різному» порушено тему спорудження укриттів і роботи закладів освіти. У діалозі з начальницею відділу освіти Тетяною Кравчук депутатка Тетяна Пільник озвучила запитання про припинення робіт у школі Майданівки та зайнятості дітей у разі відсутності офлайн-занять, позитивно відзначивши при цьому цікаві проєкти для дозвілля школярів, започатковані фахівцями відділу культури, молоді та спорту на чолі з Наталією Вишинською (спільно з благодійним фондом «Світлий» Світлани Легкої). Не менш тривалим стало обговорення ситуації зі спорудженням укриття у дитсадку «Казка», щодо якої також власне бачення ситуації висловив президент БО «БФ «Тут і зараз» Олександр Дука. Підсумовуючи всі виступи, заступник селищного голови Костянтин Мороз запевнив, що ситуація зі сховищами та укриттями в закладах освіти тримається на контролі, про що депутатів та громаду буде поінформовано, оскільки відділ освіти щодо цього недопрацьовує.