31 січня в.о. селищного голови Георгій Єрко провів п’яте пленарне засідання двадцятої сесії Бородянської селищної ради VIII скликання. На початку засідання він надав слово жителю громади Віктору Хоменку, скаргу якого буде розглянуто керівництвом ради пізніше. Надалі Георгій Єрко озвучив 5 додаткових питань до порядку денного, серед яких питання про бюджет Бородянської тергромади на 2022 рік та цільову Програму «Громадський бюджет». Стисло коментуючи цю пропозицію, він пояснив, що програмою буде передбачено виділення коштів на нагальні проєкти, ініціаторами яких виступатимуть громадські організації та громадяни.
З перших питань на засіданні виступив начальник юридичного відділу Сергій Демченко, вони стосувались оренди майна, передачі в оренду майна без аукціону та з ним, заміни сторони в договорі та інш. Директор КНП БСР «Бородянська ЦРЛ» Ігор Чебишев представив комплексну програму фінансової підтримки лікарні та Програму організації донорства крові і її компонентів на 2022-2023 рр. (у її фінансуванні братимуть також участь Немішаївська та Пісківська громади). Директор КНП БСР «Центр ПМСД» Микола Бовсуновський повідомив про погіршення ситуації зі захворюваністю коронавірусом, найбільше хворих у смт Бородянка. Водночас він підкреслив, що основними симптомами є нежить, висока температура та біль у горлі, наразі немає жодного хворого на стаціонарному лікуванні, і подав на затвердження Програму надання первинної медико-санітарної допомоги населенню та відновлення матеріально-технічної бази медичних закладів і Програму діяльності і розвитку пункту невідкладної медичної допомоги КНП БСР «Бородянський Центр первинної медико-санітарної допомоги» на 2022 рік.
Про внесення змін до плану «Програми соціально-економічного та культурного розвитку Бородянської селищної територіальної громади на 2021-2022 роки» на сесії виступила завідувачка сектором місцевого розвитку Анна Шарикова. Коментуючи її виступ, в.о. селищного голови Георгій Єрко зазначив, що Стратегія розвитку тергромади має більше стосуватися кожного населеного пункту. Наступні чотири питання порядку денного, з яких доповіла начальник відділу освіти Тетяна Кравчук, було відправлено на доопрацювання. За словами депутата, голови комісії з питань соціально-економічного і культурного розвитку, бюджету та фінансів, реалізації державної регуляторної політики, розвитку цінних паперів та інших фінансових інструментів, інвестицій та зовнішньоекономічних зв’язків Дмитра Науменка, вони не розглядались комісійно або до них існував ряд запитань.
Цього дня затверджено Програму благоустрою населених пунктів та Програму по утриманню та ремонту дорожнього покриття вулиць Бородянської селищної територіальної громади на 2022 рік, які на розгляд представила начальник відділу з питань ЖКГ, транспорту та благоустрою Людмила Хоменко, Програму культурно-мистецьких заходів відділу культури, молоді та спорту Бородянської селищної ради на 2022 рік (доповідач – начальник відділу культури, молоді та спорту Наталія Вишинська), Програму збереження архівних фондів Комунальної установи Бородянської селищної ради «Бородянський трудовий архів» на 2022 рік (доповідач – директор КУ БСР «Бородянський трудовий архів» Людмила Ружицька) та ряд інших.
У другій половині засідання голова комісії з питань регламенту, депутатської етики, законності, правопорядку, забезпечення діяльності депутатів, розвитку і вдосконалення місцевого самоврядування, запобігання корупції Олег Бульбанюк поінформував щодо плану роботи Бородянської селищної ради VIIIскликання на І півріччя 2022 року та щодо звітування депутатів перед виборцями про свою роботу в 2021 році, яке має відбутися протягом березня. Тривалим стало обговорення заяви старости Шибенського округу Ольги Савенок про дострокове припинення її повноважень. Так, депутат Любов Свінтуховська передала слово представниці громади Ганні Власюк, яка роз’яснила причину соціального напруження в окрузі щодо цього.
Не менш тривалим став виступ депутата Дмитра Науменка про розгляд депутатського звернення про утворення тимчасової контрольної комісії з вивчення питання порушення посадовими особами Бородянської селищної ради чинного законодавства. Мова йшла про рішення робочої комісії БСР щодо 25 МАФів, на думку депутатів рішення було невірним, не мало достатнього підґрунтя, комісія була повинна для своєї роботи долучити місцевих фахівців Київоблгазу, працівників Київобленерго. В підсумку вирішено створити ТКК у складі керівників фракцій.
На завершення засідання депутатами підтримано рішення про місцевий бюджет Бородянської ОТГ на 2022 рік, про доходи, видатки та інші основні показники якого поінформувала начальник фінансового управління Олена Григораш. Також затверджено цільову програму «Громадський бюджет Бородянської селищної територіальної громади на 2022-2025 роки» та ряд технічної документації для будівництва соціального житла у с. Дружня.
В «Різному» в.о. селищного голови Георгій Єрко, зокрема, повідомив про наміри укладення меморандуму зі створення великого індустріального парку, зупинився на питанні розбудови в громаді підприємств та закликав спрацювати як єдина команда над напрацюваннями Стратегії розвитку Бородянської ОТГ на найближчі 3 роки. Депутат Олександр Михайлюк зачитав звернення щодо створення підрозділів тероборони. Депутат Павло Остапченко закликав до активної роботи в округах, зокрема, щодо наповнення бюджету громади та вирішення нагальних проблем громадян.