Освіта громади в умовах воєнного стану

by hostwx
Bd9fc6b3 E8bf 4cb7 9b0e 71b7d4ae4c36

Інформація від Міністерства освіти і науки України.
Чуємо про масові випадки, коли від дітей, які зараз вчаться за кордоном і не навчаються в українських школах, вимагають здати домашні завдання та контрольні – інакше їх не переведуть у наступні класи та не видадуть їм документи про освіту.

🔷 Будь ласка, прочитайте розʼяснення Держслужби якості освіти про те, що річне оцінювання можна провести за результатами першого семестру https://bit.ly/3iVUtJS

🔷 Також є розʼяснення цієї ж служби про оцінювання та переведення в наступний клас дітей, які зараз змушені навчатися за кордоном https://bit.ly/3jc2Fpu Для цього не потрібно зараз здавати всі контрольні та домашки.

🔷 Окрім того, ви можете ознайомитися з рекомендаціями МОН щодо завершення навчального року (МОН теж рекомендує виставити оцінки за результатами першого семестру, а також розʼяснює деякі моменти щодо видачі документів) https://bit.ly/3LBH3yP

Закликаємо всіх учителів бути людяними та зрозуміти, що діти навчаються в школах в інших країнах. Паралельно відвідувати уроки, виконувати домашні завдання та контрольні в українських школах – це подвійне навантаження на й без того стресованих дітей. Вони тікали від війни, у когось батько на фронті, вони потрапили в нове мовне середовище – це все неабиякий виклик для дітей.

Будь ласка, не стресуйте дітей додатково погрозами, що вони після перемоги не зможуть повернутися в українську школу чи отримати тут документ про освіту. Це додає їм відчуття непевності і страху за своє майбутнє.

Ми розуміємо, що у вас можуть бути складнощі й запитання. Будь ласка, пишіть нам, ми намагатимемося відповісти на ваші запитання з нашим юристом ([email protected])

Читати також