На сесії Бородянської селищної ради підписано Меморандум про партнерство з Програмою розвитку ООН в Україні

by hostwx

MG_290917 травня відбулося чергове засідання 33 сесії Бородянської селищної ради.

Розпочалося пленарне засідання з розгляду питання щодо затвердження Меморандуму про партнерство між Бородянською селищною радою та Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні в рамках проекту «Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель в малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО».

Мета проекту – запровадження комплексної системи, яка б сприяла підвищенню енергоефективності в громадських будівлях шляхом удосконалення механізмів моніторингу та впровадження відповідних заходів, а також сприяння залученню приватних інвестицій заради підвищення енергоефективності в громадських будівлях шляхом створення механізму фінансової підтримки. Зокрема, в Бородянці даний проект буде реалізовано на базі всіх трьох шкіл. На сьогодні вже проведено обстеження по енергоефективності другої школи.

Проект орієнтований на малі та середні міста і передбачає створення єдиної загальнодержавної бази даних енергоспоживання, а також інформаційної системи енергоменеджменту. Бородянка, в свою чергу, стане першим селищем, де буде реалізовано даний проект. В цілому, впродовж п’яти років у українських містах буде впроваджено 10 пілотних проектів із енергозбереження. За попередніми підрахунками, завдяки проекту вдасться заощадити 2 346 МВт-год теплової та 268 МВт-год електроенергії, в результаті чого викиди двоокису вуглецю буде зменшено на 8 893 тонн.

«Даний проект ПРООН працює в двох напрямках: енергоефективність громадських будівель та розробка національної системи моніторингу використання енергоресурсів», – розповів керівник проекту Сергій Варга, – «Громада повинна усвідомлювати, що зміни повинні відбуватися. Ми хочемо допомогти вам створити кращі умови для мешканців Бородянки».

ЕСКО-механізм – це можливість термомодернізувати бюджетні установи (школи, дитсадки та лікарні) без залучення державних коштів. Варто відмітити, що у бюджетній сфері оплата за спожиті паливно-енергетичні ресурси та комунальні послуги є однією з найбільших складових витрат на утримання бюджетних закладів. Тож економія коштів можлива лише в разі підвищення ефективності використання енергетичних ресурсів.

«Ми не можемо стояти осторонь шкіл і повинні використовувати всі можливі методи, аби життя мешканців Бородянки, а тим паче дітей, було комфортним», – зазначив Бородянський селищний голова Олександр Сахарук.

Тож після одноголосного голосування «За» затвердження Меморандуму, керівництвом селища та району було підписано документ з ПРООН.

Після на сесії селищної ради також були розглянуті питання про затвердження та надання дозволу щодо проектів землеустрою, заяви громадян та питання про перегляд ставки орендної плати від нормативної грошової оцінки землі Приватному підприємству «ІНДАСТРІАЛБУД».

Також депутати затвердили Програму підтримки та розвитку учнівської молоді селища Бородянка на 2018 рік «Обдаровані діти», яка передбачає виплату стипендій селищного голови учням загальноосвітніх навчальних закладів, аби стимулювати обдарованих школярів до подальших успіхів та досягнень у навчанні, спорті та науковій діяльності.

Наостанок на сесії було затверджено питання щодо розгляду протоколу громадських слухань проекту «Детальний план території земельної ділянки для будівництва Центру надання адміністративних послуг, розташованої по вул. Центральна» (між селищною радою та Центром «Довір’я»). За попереднім прогнозом, ЦНАП у Бородянці має з’явитися вже наприкінці 2019 році.

 Автор: Юлія Бобрик

Читати також