На черговій сесії Бородянської селищної ради протестували систему поіменного голосування депутатів “Рада Голос”

by hostwx

На черговій чотирнадцятій сесії Бородянської селищної ради 27 вересня 2016 року депутати протестували систему “Рада Голос” щодо поіменного голосування.

pul

На виконання норм Закону України “Про внесення змін до ст. 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” (щодо поіменних голосувань) Бородянською селищною радою з 22 лютого 2016 року депутатами проводиться поіменне голосування з висвітленням результатів на офіційному сайті Бородянської селищної ради. З метою спрощення голосування та пришвидшення процесу підрахунку голосів і без помилкового висвітлення результатів голосування на сайті, вирішили протестувати електронну систему “Рада Голос”.

Завданням системи “Рада Голос” є:

  1. Повне виконання закону: реєстрація, оперативне проведення поіменного голосування, моментальне формування протоколів з результатами волевиявлення, полегшення у розміщенні протоколів на офіційному сайті
  2. Економія часу: голосування з допомогою системи займає лише 20 секунд. Це робить сесії ради оперативними, а роботу депутатів продуктивною
  3. Публічність роботи: протоколи поіменного голосування створюються автоматично. Рада стає справді прозорою та відкритою до громади.

При відкритому голосуванні із застосуванням системи «Рада Голос», після оголошення головуючим про початок голосування, на екрані, який розташований у залі засідання, з’являється таймер зі зворотнім відліком та список депутатів. Паралельно звучить звуковий супровід. Після цього кожен зареєстрований депутат протягом 20 секунд має проголосувати віддавши свій голос — «За», «Проти», «Утримався». Прізвища депутатів, які проголосували відразу з’являються на екрані. При зарахуванні голосу системою «Рада Голос» на персональному пульті депутата спалахує сигнальний світлодіод. Після завершення процедури голосування система «Рада Голос» автоматично визначає: число депутатів, що брали участь у голосуванні (згідно із зареєстрованими в базі даних депутатів), кількість голосів «За», «Проти», «Утримався», тих хто не голосував та стан рішення за результатами голосування: прийнято чи відхилено. Зведенні поіменні результати голосування демонструються на екрані, який розташований у залі засідання, та оголошуються головуючим. Відразу після оголошення результатів друкується протокол поіменного голосування. Він є невід’ємною частиною протоколу сесії. Електронні протоколи голосування зберігаються на сервері для голосування.

sesiya1 sesiya-2

Cистема формує звіти про результати поіменного голосування у зручному форматі, що дозволяє оперативно вивантажувати їх на веб-сайти.

З метою забезпечення надійності, об’єктивності та достовірності результатів голосування та з метою обмеження стороннього доступу система має кількарівневий захист.

Електрона система значно спрощує голосування та допомагає пришвидшити процес підрахунку голосів, а отже, й продуктивність роботи депутатів. Під час сесії розглядається  багато питань, а згідно закону їх рішення в той же день мають бути розміщені на сайті.  Зробити це швидко і без помилок,  теж, одна з основних переваг цієї електронної системи.

 

 

Читати також