«І мертвим, і живим, і ненародженим…»

by hostwx


IMG_1427

30 років тому сталася жахлива техногенна катастрофа не лише України, а всієї Європи. Пожежники, міліціонери, лікарі, не покладаючи рук, ліквідовували наслідки аварії на ЧАЕС, дбали про евакуацію потерпілих та дужих. На місцеву владу селища та району було покладено завдання розселення евакуйованих, почалось переселення мешканців із зони відчуження. Так в Бородянському районі утворилися села Нове Залісся та Блиставиця, існуючі села поповнилися новими вулицями та кварталами.

 

 

 

Cьогодні  в Палаці культури ім. Т.Г. Шевченка громада нашого району вшановувала подвиг Героїв-ліквідаторів аварії на четвертому блоці Чорнобильської атомної електростанції. Вірші та музика літературно-музичної композиції  «І мертвим, і живим, і ненародженим…», яку підготував Палац культури,  проникла в серця усіх присутніх.

Слова пошани та подяки прозвучали від депутатів Київської обласної ради Єрко Г.Г та Кармазіна С.В.,  очільників району Янкового Г.О  та Єрка Г.М. та. селищного голови СIMG_1412ахарука О.В.

Селищний голова Сахарук Олександр Васильович спільно з головою громадської організації «Спілка ветеранів МВС» Малко Петром Петровичем вручили квіти та подяки пенсіонерам МВС, учасникам-ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС, які мешкають в селищі Бородянка: Болясову Леоніду Євгенійовичу, Борздусі Анатолію Олександровичу, Буларга Олександру Івановичу, Благополучному Василлю Миколайовичу, Гудиму Григорію Івановичу, Демченко Миколі Борисовичу, Житницькому Юрію Олександровичу, Свістельніку Віталію Григоровичу, Шульгачу Миколі Олексійовичу, Шмиголь Юрію Михайловичу, Сітайло Миколі Івановичу, Ковальчуку Олексію Олександровичу, Перехрестенко Василю Яковичу,Ярмоліцькому Анатолію Вікторовичу, Криворучко Петру Івановичу,Скурчаєву Михайлу Степановичу, Дудченко Михайлу Івановичу (посмертно), Некрутенко Володимиру Івановичу, Навоєнко Віктору Олександровичу, Нечипоренко Володимиру Івановичу, Потапенко Володимиру Дмитровичу.

Окремо подяку та шану було висловлено ліквідаторам та потерпілим ЧАЕС І категорії: Федоренку Володимиру Павловичу, Романьковій Світлані Леонідівні,  Берестенку Олександу Олександровичу, Садофьєву Євгенію Степановичу, Кривоносу Анатолію Олексійовичу, Скалозуб Єлизаветі Іванівні, Олішкевич Василю Миколайовичу, Заєць Олександрі Степанівні; а також медикам: завідуючому поліклінічним відділенням КЗ БРР «Бородянська ЦРЛ» Пижику Миколі Олексійовичу, фасувальнику КП БРР «Бородянська центральна районна аптека №4»  Бобрику Леоніду Петровичу, завідувачу КЗ БРР «Бородянська центральна районна аптека №4» Ігнатовському Анатолію Йосиповичу.  

Голова організації воїнів-ліквідаторів Деркач Борис Іванович зауважив, що незважаючи на те, що Президент України наклав вето та повернув до парламенту ухвалений Верховною Радою України  закон №2093, що повертає чорнобильцям низку пільг, місцева влада знайшла можливість і кошти для оплати перевезень ліквідаторів та харчування пенсіонерів МВС, учасників-ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС.

До слова також запросили голову громадської організації «Пам’ять Чорнобиля» Асріяна Валерія Мелиховича, військового комісара Бугаєнко Сергія Васильовича та завідуючого поліклінічним відділенням КЗ БРР «Бородянська ЦРЛ» Пижика Миколу Олексійовича.

IMG_1383 IMG_1385
IMG_1397

Читати також