Малюнки дітей з Бородянки у проекті «Українське мистецтво в Італії»

by hostwx
F093633b 1d39 45b8 Bf20 F5f25a38eb12

Данте з України до Флоренції «Українське мистецтво в Італії» – цей проект став справжнім символом культурної дипломатії між двома країнами, до якого долучилася й наша громада.

Основною частиною подорожуючої виставки  «Українське мистецтво в Італії» є роботи українських митців,а поряд з ними – малюнки дітей з Бородянки. Творчі доробки юних бородянців до цього масштабного проекту передала депутат Київської обласної ради Галина Єрко. Відтоді їх побачили в Римі,Мілан, Венеції та Флоренції. На черзі – Неаполь та Верона.

На одній з виставок, яка проходила нещодавно в Флоренції, Галина Єрко презентувала нові художні робіти та обговорила низку важливих питань щодо відновлення Бородянської ТГ.

«Мистецький проект започатковано громадською організацією VITAUKR за підтримки Посольств Італії в Україні та України в Італії, а також Міністерства молоді та спорту, громадських організацій  VITAUKR, Let’s Do It Italy, Let’s Do It Ukraine у ​​співпраці з DemoLAB. Виставка у Флоренції це вже п‘ятий захід в рамках проекту, який об‘єднує світ заради допомоги Україні. На цій виставці була можливість представити малюнки дітей з Бородянки, а також презентувати  додаткові художні роботи. Цікаво, що цей проект стартував ще в Україні і мав він дещо іншу тематику. Його метою було через творчість спонукати до боротьби проти насильства. Коли розпочалася війна, проект трансформувався в потужну акцію, через яку український культурний світ Італії робить свій внесок у переможну боротьбу України та її відбудову. І тому, під час заходу було обговорено питання важливості допомоги у реконструкції Бородянки. Також я озвучила власну ідею, яка наразі полягає в тому, аби створити єдиний портал персональних історій людей – мешканців нашої громади, що постраждали від дій окупаційних військ, і через цю призму запустити механізм індивідуальної допомоги», – повідомила Галина Єрко.

Проект об’єднує українців та небайдужих з усього світу: художників образотворчого мистецтва, співаків, музикантів, акторів, спортсменів, ремісників, дизайнерів, критиків, істориків, вчених, лідерів думок.Планується, що триватиме до 2023 року. Серію заходів проведуть  не лише в Італії, а й в інших містах Європейських країн та США.

Читати також