Краєзнавчому музею Бородянщини – 5 років

by hostwx

 20 листопада Краєзнавчому музею Бородянщини виповнилося 5 років.  Як розповідає директорка музею Ольга Угнівенко, у його створенні активну участь узяли керівники Бородянських районної державної адміністрації та районної ради, селищних та сільських рад, меценати та жителі Бородянщини.

Натепер експозиція музею налічує близько 3 000 експонатів. Історична спадщина розгортається на стендах перед відвідувачами в хронологічному порядку. Відвідувачі мають змогу простежити історію розвитку ремесел краю, побачивши старовинні речі, вироби, одяг. Окремі експонати датуються 12-18 ст. Завдяки започаткованому музеєм Циклу заходів «Люби і знай свій рідний край!», завдяки ентузіазму місцевих жителів, які зберегли цікаві надбання своїх родин, експозиція поповнювалась старовинними речами. На сьогодні колекція костюмів складає 12 комплектів і 8 виробів старовинного одягу, понад 20 старовинних вишитих рушників, понад 15 речей з домотканого полотна, близько 40 ужиткових предметів.

У розділах «Фото погляд у минуле», «Альбом пам’яті» та ін. зібрані фотографії, які засвідчують форми праці та дозвілля наших земляків в недалекому минулому. Понад 100 знакових постатей представлено в експозиції музею, з яких понад 50 – заслужені працівники різних галузей господарства, визнані державою в різні роки. Ілюстрованими сторінками також подано матеріали про знаних людей минувшини, які побували на території Бородянського району в різні історичні періоди. Через призму досягнень  відомих земляків проілюстровано роботу промислових та сільськогосподарських підприємств, літературну та культурну спадщину, релігійні громади краю.

Зала «Творча майстерня» представляє 15 майстрів сучасної Бородянщини – це художники, вишивальниці, писанкарки, різьбярі. Родзинкою експозиції стала колекція ляльок – діорама «Весілля», яка в 2020 році поставила Рекорд України.

За час свого існування музей відвідало близько 550 екскурсій, а це понад 6 500 осіб, в т.ч. гості з 5 зарубіжних країн. Музеєм організовано та проведено близько 30 масових заходів (концертні програми, конкурси, зустрічі, майстер-класи, виставки тощо) від багатолюдних «Люби і знай свій рідний край!» до камерних зустрічей із цікавими людьми Бородянщини та України. Особливою формою стали онлайн-зустрічі, робота в соціальних мережах. Так, працівниками музею створено 57 відео-фільмів про цікавих людей району, події, експонати та проведені заходи, які розміщені на youtube каналі.

Працівниками проводиться велика пошукова робота, у т.ч. через спілкування з місцевими старожилами. Тож запрошуємо всіх, у кого є цікаві матеріали про минувшину (інформація, фото, предмети, статті тощо), долучити їх до експозиції музею. Всі разом збережемо історичну спадщину нашого краю для майбутніх поколінь!

    

Читати також