Здоров’я кожного з нас залежить від того, якої якості воду ми споживаємо. Про якість питної води та господарську діяльність – директор КП БСР «Бородянкатеплопостачання» Сергій Кулик:
– Перше, на чому я б хотів наголосити, це те, що питна вода, яку отримують споживачі нашої громади, відповідає всім належним нормам, це артезіанська вода, що видобувається зі свердловин глибиною від 80 до 100 м. Якість води, яку отримують із річок у інших громадах, не зважаючи на всі можливі етапи очищення, не можна порівнювати з артезіанською. Хоча тарифи інших громад Київщини тотожні нашим.
Для забезпечення надання безперебійної та якісної послуги ми поєднуємо використання існуючих комплексів і застарілого обладнання з новими технологіями. Так наразі, силами нашого колективу, на підприємстві впроваджено систему АСКУЕ – комплексну систему управління електроенергією. Завдяки цьому ми економимо 16 % вартості під час підйому води, що є дуже суттєвим. Також спеціалісти нашого підприємства розробили та впровадили систему диспетчеризації, яка дозволяє тримати на постійному дистанційному контролі кожну свердловину: скільки нею подано води, при якому тиску, яка температура в павільйоні (що важливо взимку), скільки використано електроенергії на підняття з надр 1 м. куб. – все це виведено на монітор чергового персоналу. Завдяки цим системам ми стримуємо собівартість виробництва послуги, інакше тариф на водопостачання був би ще більшим.
Протягом листопада виконкомом Бородянської селищної ради було затверджено рішення про нові тарифи на водопостачання та водовідведення комунальному підприємству «Бородянкатеплопостачання» та в подальшому рішення про їхнє корегування. Що передувало цьому, що стало причиною цих змін розповідає провідний економіст підприємства Ліна Горай:
– Наші тарифи розраховано відповідно Постанови КМУ від 01.06.2011 № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги», всіх витратних показників, які впливають на формування тарифів на водопостачання та водовідведення. У жовтні комісією з питань тарифів Бородянської селищної ради було розглянуто нашу пропозицію в 60,67 грн., виключено рентабельність 4 % і зменшено адмінвитрати. Додам, що середня заробітна плата працівників, яка включена в розрахунок тарифів, становить 10,4 тис. грн. (включаючи усі відрахування). Таким чином на засідання виконкому було подано тариф на водопостачання та водовідведення для всіх категорій споживачів 57,95 грн/м3. Безпосередньо на засіданні виконкому ця цифра була затверджена для бюджетних установ та госпрозрахункових організацій, тоді як для населення – 49,50 грн/м3 із відшкодуванням різниці за рахунок бюджету громади.
Наступним рішенням виконавчого комітету внесено зміни в рішення про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, де виключено відшкодування різниці в тарифах для населення за рахунок бюджету громади. Тобто тариф для населення встановлено на рівні 85% від економічно обґрунтованого розрахунку без визначення джерела компенсації різниці.
Це рішення виконкому діяло з 15 листопада, допоки ми не були вимушені звернутись до комісії та виконкому щодо корегування тарифів на водопостачання та водовідведення з 1 грудня на рівні 63,42 грн/м3, розмістивши відповідну інформацію на офіційному сайті селищної ради. Причиною цього стало те, що значно зросла ринкова вартість купівлі електроенергії, яка не регулюється державою: із 3,48 грн. до 5,23 грн. за кВт, тобто на 67 %. Акцентую вашу увагу, що корегування відбулось тільки з причини подорожчання енергоносіїв. Якщо не враховувати зростання ціни на електроенергію в тарифах, то підприємство не зможе своєчасно розраховуватись за електричну енергію, що використовується при виробництві послуг, а це в подальшому призведе до погіршення якості послуг та надання води по графіку.