Командно-штабні навчання ДСНС

by hostwx

151621 – 22 вересня 2017 року в смт Бородянка та населених пунктах Бородянського району з метою визначення стану готовності до вирішення завдань цивільного захисту у мирний час та особливий період відбудеться проведення командно-штабного навчання з органами управління та силами цивільного захисту Бородянської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Київської області. 

Тема: «Дії органів управління та сил цивільного захисту Бородянської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Київської області у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру у мирний час та в особливий період.

 Навчальні цілі:

  1. Вдосконалення злагодженості та оперативності в роботі керівного складу, органів управління та сил цивільного захисту з питань організації виконання заходів, передбачених плануючими документами територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ.
  2. Поглиблення теоретичних знань, набуття практичних умінь з управління силами і засобами під час проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, а також їх всебічного забезпечення.
  3. Проведення оцінки здатності Бородянської районної ланки територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ Київської області до дій з ліквідації НС природного та техногенного характеру.
  4. Визначення стану готовності до вирішення завдань цивільного захисту Бородянською районною ланкою територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ Київської області.

Час проведення і тривалість:

оцінювання стану готовності органів управління та сил цивільного захисту до дій за призначенням в режимі функціонування підвищеної готовності та надзвичайної ситуації: 2 доби (08:00 21.09.2017 – по 17:00   22.09.2017);

розіграш дій за тактичним задумом командно-штабного навчання: 2 доби (08:00 21.09.2017 – по 17:00   22.09.2017);

загальний розбір: 14:00 – 17:00 22.09.2017, зала засідань Бородянської районної державної адміністрації (смт. Бородянка, вул. Центральна 331).

 Місце проведення:

Бородянська районна державна адміністрація (смт. Бородянка, вул. Центральна 331);

місця постійного розміщення сил спеціалізованих служб цивільного захисту, які залучаються до навчання;

території та об’єкти міста, задіяні для відпрацювання практичних заходів.

Склад учасників навчання:

керівний склад органів управління та сил цивільного захисту, члени комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, комісій з питань евакуації;

Бородянський РВ ГУ ДСНС України у Київській області, 31-ДПРЧ (смт. Бородянка), 58-ППП (смт. Клавдієво-Тарасове), 59-ППП (смт. Пісківка) 8-ДПРЗ ГУ ДСНС України у Київській області;

структурні підрозділи виконавчого комітету Бородянської районної державної адміністрації;

сили і засоби Бородянської районної ланки територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ Київської області та спеціалізовані служби (відповідно до Плану навчання).

Тактичний задум.

Вихідні умови: Бородянська районна ланка територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Київської області (далі – РЛ ТП ЄДС ЦЗ) функціонує у режимі повсякденної діяльності.

Зміна оперативної обстановки зумовлена різким погіршенням кліматичних умов та метеорологічних прогнозів в осінній період. Українським гідрометеорологічним центром оголошено штормове попередження про погіршення погодних умов в південно-західних та центральних регіонах держави. За прогнозами, 21 вересня 2017 року, в центральній частині Київської області слід очікувати посилення поривів вітру (місцями до 25-29 м/с), рясні атмосферні опади у вигляді дощу (кількість опадів 30 мм. і більше, тривалістю 1 година і менше). В наступні дні очікується продовження атмосферних опадів.

В умовах що виникли існують загрози:

порушення нормальних умов життєдіяльності населення окремих територій (аварійне відключення енергопостачання, ускладнення транспортного сполучення ділянок автодоріг);

підвищення рівня небезпеки (травмування людей) в результаті повалення дерев, руйнування споруд, сильного пориву вітру, ДТП, т.п.;

підтоплення окремих територій міста.

Читати також