Друге пленарне засідання п’ятнадцятої сесії Бородянської селищної ради VIII скликання

by hostwx

28 вересня селищний голова Олександр Сахарук провів друге пленарне засідання п’ятнадцятої сесії Бородянської селищної ради VIII  скликання. На початку засідання очільник громади озвучив ряд важливих тез. Зокрема, він подякував депутату, директору КП «Бородянкатеплопостачання» Сергію Кулику за належний температурний режим у закладах освіти громади, де розпочато опалювальний сезон.

Надалі слово було надано громадянці Вікторії Крамаренко, яка зачитала власне звернення до депутатів щодо незгоди з рішенням про надання земельної ділянки. Депутатами Іриною Захарченко та Дмитром Науменком було висловлено пропозиції по питаннях порядку денного.

Найбільш тривалим у ході сесії стало обговорення внесення змін до рішення першої сесії восьмого скликання Бородянської селищної ради від 24 грудня 2020 року № 29-01-VІІ «Про організацію харчування вихованців у закладах дошкільної освіти та учнів у закладах загальної середньої освіти Бородянської територіальної громади на 2021 рік». Начальник відділу освіти Тетяна Кравчук у доповіді з цього питання зазначила, що постановою Кабінету Міністрів України затверджено нові норми харчування в закладах освіти, якими  передбачено урізноманітнення меню та збільшення порцій, з меню виключено ковбасні вироби, натомість потрібно включити більше м’яса, риби, овочів та фруктів. Відповідно в Бородянській ОТГ пропонується збільшити вартість харчування: для дітей 1-3 років у дитсадках вона тепер складатиме 57,75 грн., 3-7 років – 82,50 грн., учнів 1-4 класів – 33 грн., 5-11 кл. – 38,50 грн. Після предметної ґрунтовної дискусії вирішено збільшити вартість харчування та впровадити її 50 % оплату батьками в дитсадках. Водночас, поки що  харчування учнів 1-4 класів та пільгових категорій залишити безкоштовним (за рахунок бюджетних коштів), без змін до додаткового комісійного вивчення.

Депутати також внесли зміни до структури закладів освіти в зв’язку з потребою в чергових групах у дитсадках та посадах для інклюзивної форми навчання, зміни до статуту ясел-садка «Веселка». Ними взято до відома звіти щодо виконання заходів «Програми соціально-економічного та культурного розвитку Бородянської селищної територіальної громади на 2021 – 2022 роки» та Плану заходів із реалізації «Стратегії розвитку Бородянської селищної територіальної громади на період 2020 – 2022 роки» за I півріччя 2021 року, з яких присутніх поінформувала завідувачка сектором місцевого розвитку Анна Шарикова. В рамках засідання також присвоєно ранги старостам округів громади, про які доповів голова постійної комісії з питань регламенту, депутатської етики, законності, правопорядку, забезпечення діяльності депутатів, розвитку і вдосконалення місцевого самоврядування, запобігання корупції Олег Бульбанюк.

Жвавим і конструктивним було обговорення питань розробки Детальних планів території декількох земельних ділянок у смт Бородянка та с. Майданівка, з цих питань виступив начальник відділу містобудування та архітектури Юрій Міщенко. Як підкреслив секретар ради Георгій Єрко, потрібно максимально сприяти інвесторам, тим більше таким, які планують до 300 нових робочих місць і активну соціальну участь у житті громади.

У завершальній частині засідання розглянуто питання створення архітектурно-містобудівної ради, звернення фракції «ЄС» до Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України щодо недопущення підвищення тарифів для населення та вжиття термінових заходів для забезпечення додаткових виплат пенсіонерам, внесено зміни до декількох рішень 2 сесії Бородянської селищної ради та інш.

Читати також