День відкритих дверей у Київському офісі Програми «U-LEAD з Європою»

by hostwx
Img 5761

1

День відкритих дверей у Київському офісі Програми «U-LEAD з Європою»

         У Київському офісі Програми «U-LEAD з Європою» відбувся День відкритих дверей. Серед учасників – керівники Програми, представники Київської облдержадміністрації, обласної ради, а також представники майже усіх об’єднаних територіальних громад Київської області та ЗМІ.

          У своєму вітальному слові Роланд Хакенберг, керівник команди з моніторингу та комунікації U-LEAD, зазначив: «Київський регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою» продовжить посилювати спроможність громад, надавати консультації, проводити тренінги, навчальні поїздки задля того, аби громади досягали успіхів та поставлених цілей. Сьогодні ми відкриваємо свої двері до усміхненої команди Київського офісу у Домі децентралізації. Ці двері завжди залишатимуться відкритими до ваших потреб, запитів та відгуків».

         Заступник голови Київської ОДА Євген Калінін наголосив на продовженні співпраці з Київським офісом та зазначив, що реформа децентралізації надзвичайно важлива, адже покликана здійснити позитивні зміни у суспільстві, націлені на людей, їх комфорт, якість надання послуг тощо.

          Володимир Удовіченко, депутат Київської обласної ради, голова постійної комісії з питань самоврядування, децентралізації та адмінтерустрою, зазначив: «Величезне значення має підтримка Європейського Союзу цієї фундаментальної реформи в Україні. Особливої уваги заслуговує допомога в частині створення ЦНАП, адже в кожній громаді, де є центри надання адміністративних послуг, кардинально змінюється якість надання цих послуг населенню. Але головне, що ми спільно почали розуміти головну філософію «хто для кого»: влада для людей, а не люди для влади».

         Про здобутки Програми «U-LEAD з Європою» на теренах Київської області розповіла Олена Іванченко, керівниця Київського офісу. «За час діяльності Програми в Київській області у 2017-2019 роках загалом було проведено 710 заходів, в яких взяли участь близько 13 тисяч учасників. Програмою для громад Київщини було організовано 8 національних та 5 закордонних візитів з вивчення кращих практик місцевого самоврядування та обміну досвідом. Укладено 2 договори про міжнародне співробітництво, 11 громад отримали супровід та сприяння у розробці стратегій місцевого розвитку», – говорить Олена Іванченко.

         На сьогодні у більшості ОТГ Київщини уже є суттєві історії успіхів та втілені проєкти, що стали взірцями для наслідування та обміну досвідом на всеукраїнському рівні. Їх зобразили на символічному «дереві успіху». Усі вони втілені за сприяння Програми «U-LEAD з Європою». Серед кращих практик: впровадження е-рішень в громадах, покращення якості надання адміністративних послуг населенню, підвищення спроможності громад для розвитку соціальних послуг в ОТГ, інтегроване просторове планування, розвиток туризму в громадах, допомога в написанні стратегій розвитку тощо.

          На завершення заходу представники ОТГ спільно з працівниками Київського офісу провели роботу в групах. У ході спільних консультацій та враховуючи потреби кожної громади, напрацювали нагальні для ОТГ питання, що ляжуть в основу майбутньої співпраці.

         Програма «U-LEAD з Європою» продовжує успішну роботу з підтримки децентралізації та регіонального розвитку по всій Україні до 2023 року.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» підтримує децентралізацію та регіональну політику в Україні, реалізується за участі ряду донорів та спільно фінансується Європейським Союзом та його державами-членами: Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

2

IMG_5890IMG_5828IMG_5761IMG_5905

Читати також