День місцевого самоврядування

by hostwx

a04f69b807a030fefba14f6d9105a7f8_xl 

07 грудня – день місцевого самоврядування в Україні

Усім знайомий термін «місцеве самоврядування». Але якщо запитати, що він означає, мало хто зможе пояснити це поняття. Якщо говорити простими словами, місцеве — таке, що на місцях, тобто близьке до простих громадян. А самоврядування — означає, що громадяни самі чимось керують, щось спільно вирішують. Суть місцевого самоврядування зводиться до гарантованого державою права територіальних громад та їх виборчих органів вирішувати самостійно, під свою відповідальність, питання місцевого значення, діючи в межах конституції та законів своєї держави. Місцеве самоврядування є одним із визначних елементів демократичного устрою країни.

Базові принципи місцевого самоврядування сформульовані в Європейській Хартії про місцеве самоврядування, яка була схвалена Комітетом міністрів країн Ради Європи 1985 року і ратифікована Україною 1995 року. Цими широкими принципами є правова, організаційна та фінансова автономії органів місцевого самоврядування.

Сьогодні можна сказати, що настав етап корінних змін у пріоритетах реалізації народовладдя на теренах України на користь саме безпосереднього здійснення народом належної йому публічної влади, що в кінцевому результаті має сприяти справжньому і реальному широкому залученню громадян до управління державними справами і створює умови для зменшення відчуженості громадян від влади, яке фактично до певної міри завжди існує за умов будь-якого суспільства, навіть найбільш демократичного.

Розвиток місцевого самоврядування як ефективної і максимально наближеної до людей місцевої влади є одним із визначальних пріоритетів здійснення адміністративної реформи, становлення України як демократичної держави. Без реформування місцевого самоврядування, здійснення процесів децентралізації, деконцентрації, неможливо подолати негативні процеси в соціально-економічному та культурному розвитку територіальних громад і регіонів, забезпечити суттєве підвищення рівня та якості життя більшої частини громадян України, побудови місцевої влади на засадах демократії.

В цей святковий та професійний для Бородянської селищної ради день, її голова Олександр Сахарук привітав колектив із професійним святом, відзначивши грамотами посадових осіб місцевого самоврядування Вишняк Тетяну Леонідівну та Напісочну Тамару Григорівну, які понад 14 років плідно працюють в стінах селищної ради на благо нашого селища.

Читати також