Делегація Бородянщини відвідала польське місто-побратим Мінськ-Мазовецький

by hostwx

20-26 липня польські муніципалітети-партнери з навчальним візитом відвідала делегація Асоціації міст України, у складі якої Бородянську громаду представляли головна спеціалістка відділу з питань ЖКГ, транспорту та благоустрою Алла Кримінська та інженерка виробничо-технічного відділу КП БСР «Бородянкатеплопостачання» Марина Шевченко. Бородянська селищна висловлює щиру подяку за прекрасну можливість нашим фахівцям отримати важливі різнобічні фахові знання завдяки зустрічам у рамках цієї поїздки, яку організовано Асоціацією міст України, Радою європейських муніципалітетів та регіонів та Асоціацією міст Польщі у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що реалізовується за підтримки Програми “U-LEAD з Європою”.

Нашим містом-побратимом з 2008 року є Мінськ-Мазовецький, із яким завжди були гарні дружні стосунки. З початком повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну це побратимство набуло іншого значення і наповнилось більш глибоким змістом. Мінськ-Мазовецький, як і вся Республіка Польща, надав прихисток мешканцям Бородянщини, та інших міст і сіл України. Тут українці відчули потужну підтримку, отримали максимальну гуманітарну, юридичну, медицинську та соціальну допомогу. Це прекрасне польське місто стало на певний час другою рідною домівкою для наших переселенців, які рятувались в ньому від окупації та авіаударів російської авіації.

Як розповіла Алла Кримінська, липневий цьогорічний візит до Мінська-Мазовецького був наповненим різноманітними зустрічами, обговореннями та екскурсіями. Делегація зустрілась із бурмістром Марціном Якубовським, його заступником Робертом Смугою та депутатами міста, детально ознайомилась з роботою компанії SUW Kędzierak, зокрема, на водоочисній та насосній станції. Побували делегатки також на сучасному теплоенергетичному підприємстві Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, відвідали Публічну бібліотеку, Центр Спорту та музеї. Головним акцентом усіх зустрічей став обмін досвідом. Так польські партнери інформували щодо отримання фінансування та втілення в життя сучасних проєктів у сфері теплопостачання і водовідведення. Тоді як у їхніх бородянських колег темою розповіді було відновлення мереж після деокупації, надання послуг в умовах блекауту та інший кризовий досвід періоду війни. Разом із польськими друзями бородянці згадували події весни 2022 року, ті чисельні страждання, що пережили жителі нашої громади, та дякували Республіці Польщі за надійне дружнє плече.

 

Читати також