Бородянська ДПІ ГУ ДПС у Київській області інформує

by hostwx

Про одноразове (спеціальне) добровільне декларування розповідали на зустрічі з бізнесом у Бородянській ДПІ

У  Бородянській  ДПІ ГУ ДПС у Київській області проведено зустріч з бізнесом на тему: «Алгоритм подання звітності з використанням сервісу Електронний кабінет платника. Одноразове добровільне декларування або податкова амністія». У зустрічі взяли участь начальник Бородянської ДПІ ГУ ДПС у Київській області Юлія Титенко та провідні фахівці ДПІ.

 В ході заходу платникам податків повідомили, що з 21 липня 2021 року набрав чинності Закон від 15.06.2021 № 1539-IX “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету”. Закон визначає особливості проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб, яке відбуватиметься з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року.

Громадяни України матимуть право подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію  із зазначенням активів, що їм належать, і з яких не були сплачені податки і збори до 1 січня 2021 року. При цьому у добровільній декларації не потрібно буде вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів.

Із задекларованих активів громадянин повинен буде сплатити збір, зокрема, 5 % щодо валютних цінностей на рахунках у банках в Україні, а також інших активів, що знаходяться (зареєстровані) в Україні; 9 % щодо валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах, а також з інших активів, що знаходяться за кордоном; 2,5 % щодо номінальної вартості державних облігацій України, придбаних декларантом у період з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року.

На завершення зустрічі платникам податків пояснили переваги використання електронних сервісів ДПС, які за рахунок використання сучасних інформаційних технологій забезпечують дистанційне спілкування з податковою та значно спрощують отримання адміністративних послуг, довідок, подання звітності. Також за допомогою сервісів «InfoTAX», «ЗІР», сторінок в соціальних мережах Facebook, Telegram-канал платники податків можуть першими отримувати анонси та роз’яснення фахівців, новини податкової та іншу корисну інформацію.

Усні консультації з питань застосування електронних сервісів ДПС та одноразового (спеціального) добровільного декларування платники податків можуть отримати, звернувшись у Центр обслуговування платників Бородянської  ДПІ або зателефонувати за номером:(04577) 5-28-75 .    

Бородянська ДПІ ГУ ДПС у Київській області

Протягом січня-липня 2021 року платниками податків Бучанського району сплачено до бюджетів усіх рівнів  майже 5 мільярдів грн. податків та зборів

Так, до державного бюджету мобілізовано 2 500,5 млн. гривень.

Переважну частину надходжень забезпечено за рахунок сплати:1,342,9 млн. грн. податку на додану вартість, 528,4 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та 443,2 млн. грн. податку на прибуток.

Також, місцеві бюджети ОТГ Бучанського району протягом січня-липня 2021 року отримали понад 2454,4 млн. грн. за рахунок сплати суб’єктами господарювання та громадянами:

– 1585,3 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб;

– 486,9 млн. грн. єдиного податку;

– 196,1 млн. грн. плати за землю;

– 108,0 млн. грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Сформовані за рахунок вищезазначених надходжень фінансові ресурси місцевих бюджетів, безпосередньо впливають на фінансові можливості місцевого самоврядування щодо виконання власних повноважень та створення умов для забезпечення життєво важливих потреб та законних інтересів населення.

Бучанський сектор організації роботи

Читати також