Бородянська ДПІ Головного управління в Київській області нагадує

by hostwx

Через несвоєчасне інформування податкової служби про зміну облікових даних у громадян можуть накопичуватись податкові борги

Бородянська ДПІ Головного управління в Київській області нагадує платникам податків, що, у разі зміни даних, зокрема, місця проживання (податкової адреси), зміни прізвища, імені чи по батькові, фізична особа зобов’язана повідомити податкову службу впродовж місяця зі дня таких змін.

Оновлені дані дають можливість своєчасно отримувати інформацію від податкової служби про нараховані податки, а отже й своєчасно їх сплачувати, не порушуючи граничні терміни. Зокрема, про необхідність повідомляти податкову службу щодо змін особистих даних слід пам’ятати власникам нерухомості та землі. Адже податкові повідомлення-рішення надсилаються платнику за місцем реєстрації, яке значиться в інформаційних базах податкової служби. Якщо платник не повідомляє про зміну місця реєстрації – податкове повідомлення на сплату податку надсилається на стару адресу. В подальшому це призводить до накопичення податкового боргу, штрафних санкцій, арешту майна та в кінцевому результаті – погашення боргу за рахунок продажу заставного майна такої фізичної особи.

Це можна зробити шляхом подання Заяви про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб-платників податків (форма № 5 ДР) або Заяви про внесення змін до окремого реєстру Державного реєстру фізичних осіб-платників податків щодо фізичних осіб, які обліковуються за серією та/або номером паспорта (форма № 5 ДРП).

Подати обидві форми заяви можна як до Центрів обслуговування платників, так і через Електронний кабінет. Також до заяви необхідно долучити копію документа чи сканкопію у разі подання в електронному вигляді, що підтверджує зміни, до прикладу, свідоцтво про шлюб чи свідоцтво про зміну імені та ін.

Окрім того, громадяни можуть подати заяву до Центру обслуговування платників особисто або через законного представника за місцем проживання, а у разі зміни адреси фізичної особи – за новим місцем проживання.

Читати також