податкова

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Управління інформаційної взаємодії
04151, м. Київ – 151, вул. Святослава Хороброго, 5а
телефон (факс) 246-23-40

Залишаємось на зв’язку:
Комунікаційна платформа: [email protected] 
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

Неофіційні трудові відносини позбавляють права на отримання державних соціальних гарантій

ГУ ДПС у Київській області нагадує, що соціальний захист та пенсійне забезпечення  громадян залежать, перш за все, від свідомої громадянської позиції самих працюючих.

Право на державні соціальні гарантії мають лише громадяни, які отримували  офіційно нараховану заробітну плату, з якої сплачено податки, збори  та єдиний соціальний внесок.

Єдиний соціальний внесок. – це збір на загальнообов’язкове державне страхування, який впливає на розмір пенсійного забезпечення та наявність соціальних виплат.

Періоди роботи, за які сплачено ЄСВ у розмірі, не менше мінімального, зараховуються до страхового стажу, який дає право на виплати з державних страхових фондів.

Визначення доходу платниками єдиного податку першої – третьої груп

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що відповідно до п.292.13 ст.292 ПКУ, дохід визначається на підставі даних обліку, який ведеться відповідно до статті 296 цього Кодексу.

Визначення доходу здійснюється для цілей оподаткування єдиним податком та для надання права суб’єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування – п. 292.14 ст.292 ПКУ.

Визначення бази оподаткування при постачанні основних виробничих/ невиробничих засобів, в тому числі при їх ліквідації

ГУ ДПС у Київській області інформує, що при постачанні основних виробничих або невиробничих засобів база оподаткування ПДВ визначається відповідно до п. 188.1 ст. 188 ПКУ – виходячи з їх договірної вартості.

При цьому база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів – виходячи із звичайної ціни).
Якщо основні виробничі або невиробничі засоби ліквідуються за самостійним рішенням платника, така ліквідація для цілей оподаткування розглядається як постачання таких основних виробничих або невиробничих засобів за звичайними цінами, але не нижче балансової вартості на момент ліквідації.

Основні засоби

ГУ ДПС у Київській області інформує, що відповідно до п.п. 14.1.138 п. 14.1 ст. 14 ПКУ основні засоби – матеріальні активи, у тому числі запаси корисних копалин наданих у користування ділянок надр (крім вартості землі, незавершених капітальних інвестицій, автомобільних доріг загального користування, бібліотечних і архівних фондів, матеріальних активів, вартість яких не перевищує 20000 грн., невиробничих основних засобів і нематеріальних активів), що призначаються платником податку для використання у господарській діяльності платника податку, вартість яких перевищує 20000 грн. і поступово зменшується у зв’язку з фізичним або моральним зносом та очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких з дати введення в експлуатацію становить понад один рік (або операційний цикл, якщо він довший за рік).

Щодо продажу основних засобів ЮО – платником ЄП за ціною нижчою від їх оціночної вартості

ГУ ДПС у Київській області інформує, що згідно з п. 292.2 ст. 292 ПКУ при продажу основних засобів юридичними особами – платниками єдиного податку дохід визначається як сума коштів, отриманих від продажу таких основних засобів.

Якщо основні засоби продані після їх використання протягом 12 календарних місяців з дня введення в експлуатацію, дохід визначається як різниця між сумою коштів, отриманою від продажу таких основних засобів, та їх залишковою балансовою вартістю, що склалася на день продажу.
Для юридичних осіб – платників ЄП нормами ПКУ не передбачено обов’язкової умови щодо продажу основних засобів за ціною не нижче їх оціночної вартості.

Алгоритм дій ФО у разі зміни даних, які вносяться до облікової картки фізичної особи – платника податків

ГУ ДПС у Київській області інформує, що у разі зміни даних, які вносяться до облікової картки фізичної особи – платника податків необхідно
подати заяву про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків за формою № 5ДР (далі – Заява за ф. № 5ДР) та документ, що посвідчує особу (після пред’явлення повертається):

– до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання);
–  у разі зміни місця проживання – до контролюючого органу за новим місцем проживання або до будь-якого контролюючого органу.

Для заповнення Заяви за ф. № 5ДР використовуються дані паспорта та інших документів, які підтверджують зміни таких даних.

Для підтвердження інформації про задеклароване (зареєстроване) місце проживання (перебування) особа подає один з таких документів:

-витяг з реєстру територіальної громади;

-паспорт, виготовлений у формі книжечки;

-тимчасове посвідчення громадянина України;

-довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Внесення змін до облікових даних платника податків та виготовлення реєстраційного номера облікової картки платника податків здійснюється протягом трьох робочих днів з наступного дня після дня подання фізичною особою Заяви за ф. № 5ДР.

Фізичним особам ППР з нарахованими сумами плати за землю надсилаються на податкову адресу

ГУ ДПС у Київській області інформує, що відповідно до абзаців другого і третього п.45.1 ст.45 ПКУ, податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків,  у контролюючому органі.

Платник податків – фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

Нарахування фізичним особам сум плати за землю проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки, у тому числі право на яку ФО має як власник земельної частки (паю), які надсилають платнику податку у порядку, визначеному ст. 42 ПКУ, до 01 липня поточного року податкове повідомлення-рішення (далі – ППР) про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному ст. 58 ПКУ.

Контролюючі органи надсилають ППР про сплату земельного податку/орендної плати на податкові адреси (адреси проживання) ФО рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

ФО, які подали заяву про бажання отримувати документ через електронний кабінет, ППР надсилаються контролюючими органами в електронний кабінет з одночасним надісланням ФО на їх електронні адреси інформації про вид документа, дату та час його надіслання в електронний кабінет.

Залишаємось на зв’язку:
Комунікаційна платформа: [email protected] 
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast\

ГУ ДПС у Київській області

Читати також