Звіт заступника селищного голови за 2022 рік

by hostwx

Звіт

заступника селищного голови з питань діяльності виконавчого органу селищної ради за 2022 рік (з 23 серпня по 22 грудня)

        Протягом зазначеного періоду заступник селищного голови Костянтин Мороз діяв у межах своїх повноважень з урахуванням вимог та нюансів військового часу задля реалізації заходів щодо відновлення Бородянської тергромади після деокупації та подолання наслідків російської агресії.

У 2022 році в Бородянці під його керівництвом реалізовано пілотний проєкт облаштування тимчасового Модульного містечка та забезпечено його функціонування для проживання громадян, що втратили своє житло. Натепер їхня чисельність складає 275 осіб. Комунальні послуги відшкодовуються за рахунок Представництва Червоного Хреста в Україні, мешканцям надано 5 000 пайків, матраци, білизну, ковдри, теплий одяг, засоби гігієни, побутову хімію. Для належних умов проживання, завдяки співпраці зі спонсорами та волонтерами, було отримано 24 пральні машини, 18 холодильників, 2 сушильні шафи, 10 прасок, 8 мікрохвильовок, 10 чайників, 8 додаткових плит, 10 «буржуйок», 2 генератори по 3кВт, 2 генератори по 5кВт, 3 генератори по 66кВт, 1 генератор на 250кВт. Відшкодовано через Дитячий фонд ЮНІСЕФ роботи по проведенню каналізації та водопостачання на суму 600 000,00 грн. За рахунок спонсорів проведено заготівлю продуктів харчування для мешканців містечка.

Надалі передбачається встановлення додаткових 3 модулів – двох за рахунок Мінрегіону і одного за рахунок Уряду Литовської Республіки. Загалом у містечку проживатиме біля 500 осіб.

Найбільш вагомою для життєдіяльності громади, відновлення її інфраструктури та роботи критично важливих галузей є залучення додаткових матеріально-технічних ресурсів та додаткових коштів, у тому числі, від міжнародних благодійних організацій та фондів. Натепер введено в експлуатацію станцію другого підйому води на підприємстві «Бородянка тепловодопостачання», створено і реалізовано програми співпраці з Червоним Хрестом та отримано кран автомобільний 25 т, 2 екскаватори-навантажувачі JCB, автомобіль IVECO для перевезення питної води, лабораторне та ремонтне обладнання для КП «Бородянкатеплопостачання», передано КП «Благоустрій Бородянка» автобус ЛАЗ на газу, через співпрацю з турецьким урядом і компанією ТІКА відремонтовано та використовується укриття в дитсадку «Казка». Затверджено програму, ведуться тендерні процедури по закупівлі для громади сміттєвоза, мулососа, двох генераторів 200 та 250 кВт на загальну суму понад 12 млн. грн., від шведського уряду отримано 50 модульних будинків для облаштування пунктів обігріву. Було створено і організовано роботи 12 пунктів обігріву по громаді, функціонує 1 пункт Незламності, готується до введення в експлуатацію ще один на 1 500 осіб в Бородянському палаці культури імені Т.Шевченка.

Завдяки ефективній підтримці від фондів у Бородянській тергромаді реалізовано програми ремонту приватних будинків і споруд легкого ступеню руйнації. Такими партнерами є Червоний Хрест в Україні, «Людина в біді», УВКБ ООН, Карітас, Miyamoto, ACTED, Волонтерський Центр Ірпінської Біблійної Церкви та інші. Загалом громадянами отримано на ремонти більше ніж 200 000 євро на 123 родини, більше ніж у 610 приватних домогосподарствах відремонтовано дахи, вікна та двері. Натепер погоджено програму зі залучення і встановлення 15 фінських будиночків «під ключ» на ділянках громадян, чиє житло зруйноване повністю. Від фонду «Людина в біді» отримано безкоштовно шифер на 8 багатоповерхівок. Через МОМ отримано допомогу матеріалами на відновлення електромереж по ОТГ на суму більше 31 000 євро, тривають перемовини по залученню коштів для ремонтів внутрішніх систем багатоповерхових будинків, підготовлено та реалізовано меморандуми з МОМ по ремонту даху в ЦРЛ, санвузлів у Бородянському будинку-інтернаті, посилення фундаменту в модульному містечку. Було проведено обстеження, складено  кошторисну документацію на оновлення і ремонт систем водопостачання і каналізації через меморандум з компанією НЕФКО на суму понад 8 млн. євро. Важливим для жителів Бородянської громади є залучення і реалізація програми із надання юридичної і психологічної допомоги через фонди «Право на захист», «Лікарі без кордонів»

За ініціативи заступника селищного голови Костянтина Мороза Бородянської тергромадою направлено звернення та отримано матеріальну допомогу від інших громад на суму 800 000 грн.: від Авангардівської селищної ТГ – 300 000 грн., Доброславської селищної ТГ – 100 000 грн., Ізмаїльської міської ТГ – 100 000 грн., Дрогобицької міської ТГ – 200 000 грн., Золочівської міської ТГ – 100 000 грн. Від дозволів на проведення зйомок на території громади надійшло 15 000 грн.

Після деокупації Миколаївщини та частини Херсонської області від Бородянської ОТГ туди було організовано та відправлено 3 гуманітарних вантажі.

  (Повний текст звіту розміщено в матеріалах 32 сесії Бородянської селищної ради VIII скликання).

  

Читати також