Звіт відділу культури, молоді та спорту за 2022 рік

by hostwx

Майже одразу після деокупації Бородянської тергромади відділ культури і його структурні підрозділи (клубні установи, бібліотеки, школа мистецтв, краєзнавчий музей Бородянщини) включився в роботу. Між тим, 18 із 26 закладів культури зазнали руйнувань різного ступеню, зокрема, російськими окупантами повністю знищена Дитяча школа мистецтв, на 90 % знищено матеріально-технічну базу закладів.

Не зважаючи на це, як наголошує начальниця відділу культури, молоді та спорту Наталія Вишинська, протягом 2022 року різноманітні послуги галузі в Бородянській ТГ отримали – 22 848 осіб, із них у Бородянському палаці культури ім. Т.Шевченка – 14 650 осіб.

                              Що вдалося?

  1. Проведено інвентаризацію.
  2. Відновлена робота усіх закладів, у тому числі, у пристосованих приміщеннях.
  3. Вдалося завершити навчальний рік у школі мистецтв та розпочати наступний.
  4. Завдяки благодійникам відновлено базу музичних інструментів та методичної музичної літератури.
  5. Натепер є ескізна пропозиція нової будівлі школи мистецтв.
  6. Визначено пам’ятні об’єкти та розроблено туристичні маршрути для промоції Бородянської громади.
  7. Налагоджено взаємодію з багатьма культурними благодійними фондами.
  8. Експозицію краєзнавчого музею врятовано на 60 відсотків. Приміщення музею ремонтується та готується концепція нового Музею Незламності Бородянки.
  9. Здійснено повну інвентаризацію бібліотечного фонду з вилученням та утилізацією російської  літератури.
  10. Відбулось значне поповнення бібліотечного фонду новою українською літературою через залучення видавництв та благодійників.
  11. Сільські бібліотеки та клуби взяли на себе функції громадської та волонтерської активності і соціальної підтримки.
  12. Виконано на понад 100 % актуалізовану Програму культурно-мистецьких заходів на 2022 рік з урахуванням і дотриманням вимог воєнного стану. (Використано лише 113 тис. грн. Багато заходів відбулися із залученням волонтерів, благодійників та їхніх ресурсів).
  13. Всі народні та самодіяльні колективи збереглися, розширили свій патріотичний репертуар, виросли професійно, протягом року отримали відзнаки всіх запропонованих фестивалів різних рівнів. Самодіяльний колектив “Веселі молодички” с. Дмитрівка отримав звання народного.
  14. Культурний фронт посилено систематичними переглядами патріотичного українського кіно в присутності авторів та виконавців.
  15. Запроваджено комплексну програму “Культура Бородянщини жива!” Мета: вагома роль культури у збереженні національної ідентичності та зміцнення бойового духу на Перемогу. Було виготовлено символіку, проведено ряд творчих патріотично-виховних заходів, збір коштів на ЗСУ, виготовлення маскувальних сіток, окопних свічок, збір продуктів харчування та виготовлення напівфабрикатів для бійців тощо.
  16. Проводиться постійна робота на виїзді для посилення сільських закладів, а також ув дитячих садочках та в модульному містечку в Бородянці.
  17. Протягом літа працювала Програма творчо-ігрової реабілітації для постраждалих дітей “Світла година”.
  18. Відбулися заходи в різдвяній резиденції Св. Миколая у Бородянському палаці культури ім. Т.Шевченка.

Відділ культури, молоді та спорту щиро вдячний за підтримку та співпрацю:

Благодійному волонтерському центру «Печерськ»,

Благодійному фонду «Світлий»,

Благодійному фонду «Єднаймося»,

БО «Рідна Оболонь»,

Благодійному фонду «ПОСОХ»,

Культурно-психологічному благодійному проєкту «СМАЙЛ»,

Благодійному фонду «Район № 1»,

БФ “Сучасна Україна”,

БО Церква Святого Мартіна,

World Central Kitchen.

ГО «Серце Марії» та БО «Міжнародний благодійний фонд «Любов до України».

Не менш важливим є допомога та співпраця у старостинських округах із ГО «Світова молодіжна спільнота – Житомир» (с. Нова Буда), БФ «За майбутнє», Всеукраїнським благодійним фондом Миру і Добра, Християнським центром Св. Мартіна де Поррес (с. Дмитрівка),   Волонтерським Домом (с. Озірщина), Волонтерським фондом «Ми всі з України», ГО «Долоньки клаб» Вікторії Островської (с. Шибене).

Читати також