Звіт про роботу сектору місцевого розвитку Бородянської селищної ради за 2022 рік

by hostwx

Протягом звітного періоду сектором місцевого розвитку Бородянської селищної ради виконано всі заплановані завдання, передбачені індивідуальним планом роботи, вчасно надано щомісячні, щоквартальні та річні звіти про здійснення основної діяльності, яка відноситься до компетенції сектору. Фахівцями сектору надавалася методична та практична допомога старостинським округам, підприємцям громади, які входять до складу Бородянської ТГ, опрацьовувалася документація, яка надходила від Київської обласної державної адміністрації, Бучанської районної державної адміністрації,  департаменту економіки та цифровізації Київської ОВА, департаменту регіонального розвитку КОВА, управління агропромислового розвитку КОВА, державної регуляторної служби України, головного управління статистики у Київській області.

Після відновлення в травні 2022 року роботи Бородянської селищної ради фахівці сектору щоденно здійснювали  моніторинг цін на пальне на АЗС,  збір та узагальнення інформації по відновленню роботи продуктових магазинів, АЗС, аптек, фінансових установ та відділень зв’язку Бородянської селищної територіальної громади для інформування Бучанської РВА. Ними було сформовано списки промислових та сільськогосподарських підприємств, магазинів, кафе, барів громади, які зазнали руйнації, здійснювався збір та узагальнення інформації щодо багатоквартирних та приватних будинків громади, які були повністю зруйновано внаслідок агресивних дій військ рф. Крім цього, сектор видавав довідки про урожайність сільськогосподарських культур та про реєстрацію пасік із зазначенням кількості наявних бджолосімей, формував відомості на отримання дотацій за бджолосім’ї.

На постійній основі протягом року опрацьовувалася та узагальнювалася інформація щодо забезпечення ефективного використання інвестиційного потенціалу Бородянської територіальної громади. Завідувачка  сектору Анна Шарикова та головний спеціаліст сектору співпрацювали з інвестиційними компаніями та обробляли анкети-опитувальники інвестиційних пропозицій, з Київським регіональним відділенням Асоціації міст України та Київським регіональним офісом Програми «U-LEAD з Європою», з благодійними організаціями, тощо. Станом на 01.01.2023 року з метою відновлення життєдіяльності громади у період військового стану між Бородянською селищною радою та  вітчизняними і міжнародними організаціями було укладено 40 меморандумів про співпрацю. Так, компанія Project HOPE здійснила ремонтно-відновлювальні роботи в фельшерському пункті та облаштування аптечного кіоску в селі Дмитрівка, в приміщенні КНП БСР «Бородянська ЦРЛ» та приміщенні  КЗ БСР «Бородянська центральна аптека № 4». За сприяння Програми Розвитку ООН було побудовано  ЦНАП модульного типу в смт Бородянка, відкриття якого планується незабаром, та інше.

Сектором здійснювався збір та узагальнення ідей і пропозицій для підготовки «Програми соціально-економічного і культурного розвитку Бородянської селищної територіальної громади на 2023-2024 роки», «Плану соціально-економічного та культурного розвитку Бородянської селищної  територіальної громади на 2023-2024 роки», для підготовки та затвердження сесією БСР «Плану заходів із реалізації Стратегії розвитку Бородянської селищної  територіальної громади на період 2023 – 2025 років» до «Стратегії розвитку Бородянської селищної територіальної громади на період до 2025 року». Проведено аналіз стану і тенденцій соціально-економічного та культурного розвитку громади (щоквартальні звіти про виконання заходів  Програми соціально-економічного і культурного розвитку Бородянської ТГ на 2021-2022 роки та презентаційні матеріали до них). Протягом цього часу сектором також здійснювався аналіз статистичних показників діяльності громади, стану розвитку галузей агропромислового виробництва, організовано зустрічі з підприємцями громади, інвесторами, молоддю громади з різних питань. Протягом року на офіційному сайті громади та на сторінці у соціальній мережі Фейсбук регулярно розміщувалась актуальна інформація про стан соціально-економічного і культурного розвитку громади, актуальні грандові пропозиції, конкурси та кредити для МСП і фермерів громади.

Фахівці сектору місцевого розвитку брали участь у засіданнях сесій та виконавчого комітету БСР, засіданнях архітектурної комісії виконавчого комітету ради та комісіях, підготовлено ряд проєктів рішень виконкому та сесії, які стосувались компетенції сектору, своєчасно опрацьовувались запити  і звернення  депутатів і громадян, брали участь у численних вебінарах, нарадах, робочих зустрічах та консультаціях, що проводились в онлайн-форматі, таких як консультації з радниками Київського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою»; робочі наради та зустрічі з представниками Міністерства цифрової трансформації України, департаменту економіки та цифровізації КОВА, управління агропромислового розвитку КОВА, тощо.

Сектор місцевого розвитку також займається  реалізацією державної регуляторної політики. Її провадження протягом звітного періоду було  спрямовано на недопущення економічно недоцільних та неефективних регуляторних актів, забезпечення дотримання процедур підготовки регуляторних актів, у тому числі, підготовки своєчасного та обґрунтованого аналізу результатів їх регуляторного впливу. Відповідальною постійною комісією з питань впровадження державної регуляторної політики є постійна комісія Бородянської селищної ради з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів, реалізації державної регуляторної політики, розвитку цінних паперів та інших фінансових інструментів, інвестицій та зовнішньоекономічних зв’язків. З метою послідовного впровадження державної регуляторної політики, відповідно до статті 7 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» рішенням сесії Бородянської селищної ради від 06.12.2022 року №2681-31-VIII було затверджено «План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів у сфері господарської діяльності Бородянської селищної ради на 2023 рік».

З метою доступності та прозорості регуляторної діяльності селищної ради розміщено відповідний обсяг інформації на офіційному веб-сайті громади за посиланням: https://bsr.gov.ua/ у розділі «Регуляторна політика», який складається з 5 підрозділів: «Планування регуляторної діяльності»; «Оприлюднення проектів регуляторних актів»; «Відстеження результативності»; «Відомості про здійснення регуляторної діяльності», «Прийняті регуляторні акти». У розділі «Регуляторна політика» (підрозділ «Прийняті регуляторні акти»), розміщено реєстр діючих регуляторних актів, забезпечено підтримку його в актуальному стані. Станом на 01.01.2023 року до реєстру включено 8 діючих регуляторних актів: рішення Бородянської селищної ради  «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку», рішення Бородянської селищної ради «Про встановлення ставок єдиного податку», рішення Бородянської селищної ради «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», рішення Бородянської селищної ради «Про заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) на території Бородянської селищної об’єднаної територіальної громади», рішення Бородянської селищної ради «Про затвердження Порядку розміщення зовнішньої реклами на території Бородянської селищної ради», рішення Бородянської селищної ради «Про затвердження Правил з дотримання тиші в громадських місцях населених пунктів Бородянської селищної ради», рішення Бородянської селищної ради «Про затвердження Правил благоустрою на території Бородянської селищної об’єднаної територіальної громади», рішення Бородянської селищної ради «Про затвердження Положення про порядок справляння туристичного збору на території Бородянської селищної територіальної громади».

Натепер триває регуляторна процедура по розробці наступних проєктів рішень Бородянської селищної ради:

  • «Про затвердження Правил приймання стічних вод до системи централізованого водовідведення смт Бородянка»;
  • «Про затвердження ставок орендної плати за земельні ділянки на території Бородянської територіальної громади».

Впровадження на практиці прозорості, доцільності та ефективності під час розробки проєктів регуляторних актів забезпечувалось шляхом підготовки розробниками аналізу регуляторного впливу та відстежень його результативності, для цього розроблено та затверджено План-графік проведення заходів з відстеження результативності прийнятих регуляторних актів по Бородянській селищній територіальній громаді на 2023 рік, який розміщено в розділі «Регуляторна політика» (підрозділ «Відстеження результативності»).

Протягом звітного періоду  розробниками регуляторних актів спільно з сектором місцевого розвитку Бородянської селищної ради проведено заходи з відстеження результативності: базові відстеження результативності регуляторних актів – 2; триває повторне відстеження результативності регуляторного акту «Про затвердження Правил благоустрою на території Бородянської селищної об’єднаної територіальної громади».

Питання перегляду власних регуляторних актів на предмет відповідності чинному законодавству, шляхом внесення відповідних змін або визнання їх такими, що втратили чинність, перебуває на постійному контролі Бородянської селищної ради. В цілому, стан реалізації державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності в Бородянській селищній територіальній громаді визначив стійку тенденцію з впорядкування регуляторних процесів у відповідності до норм та вимог Закону, а впровадження принципів регуляторної політики в життя дозволило урахувати баланс інтересів влади та господарюючих суб’єктів.

Читати також